İzmir Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği web sitemiz sadece kliniğimizi daha yakından tanımanız için tasarlanmış bir web sitesi değildir. Ağız ve diş sağlığı hakkında tüm merak ettiğiniz sorulara en doğru cevapları vermek içinde bilgi dolu yazılar ve içerikler ile sürekli yaşayan ve geliştirilen bir web sitesidir. Web sitemizi oluştururken hem kendi ekibimizden uzman hekimlerin makaleleri hem alanında deneyimli diğer uzman diş hekimlerimizin yazı ve fikirlerinden oluşan geniş bir bilgi arşivi oluşturmak için yola çıktık. Bu bölümde İzmir Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği'nimizden güncel haberleri de takip edebilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki web sitemizde okuduğunuz tüm içerikler bilgi verme amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığınızda uzman bir hekimin görüşünün yerini tutmaz. Ağız ve diş sağlığınızla ilgili bir sıkıntı yaşıyorsanız ihmal etmeden ve gecikmeden uzman bir diş hekimine kontrol ve teşhis için ulaşmalısınız.    

Sakız, gargara ve nane. Hepimiz, özellikle işteyken veya dışarıdayken ağız kokusunu gizlemek ve ortadan kaldırmaya çalışmak için bu çarelerin ve diğer yaratıcı ve kavrama yollarının bir kombinasyonunu denedik. Gelişmiş ülkelerdeki araştırmalarda dört kişiden biri ağız kokusu bildirmiştir. Dünyada çok fazla kişinin kronik ağız kokusundan muzdarip olduğu tahmin edilmektedir. Bu bir çare olmasa da, oradaki tek kişinin siz olmadığınızı bilmek endişelerinizi azaltabilir.

Bazen bir diş ağrısı sadece bir diş ağrısından daha fazlasıdır - genellikle enfekte bir diş özü belirtisi olabilir. Eğer durum buysa, ne yazık ki reçetesiz satılan ilaçlar, soğuk kompresler veya sabırla ortadan kalkmayacaktır.

Bir veya daha fazla dişinizi kaybettiyseniz ve dişlerinizi değiştirmek ve gülümsemenizi geri kazanmak için seçeneklerinizi düşünüyorsanız, diş implantları en iyi seçiminiz olmalıdır. İmplantların yalnızca 30 yılı aşkın bir ömrü (diğer herhangi bir restoratif tedaviden daha uzun) olmakla kalmaz, aynı zamanda çene kemiğinizi uyarmaya ve korumaya da yardımcı olurlar. Diş köprüleri ve kısmi protezler gibi alternatif tedaviler bunu yapmaz, bu nedenle diş kaybından sonra çeneniz zayıflamaya devam edebilir.

Diş implant cerrahisi başarı oranı çok yüksek olsa da bazı durumlarda herkes için uygun değildir. Aynı zamanda bazı kişilerde uzun vadeli komplikasyonlara neden olma potansiyeline sahiptir. Bu makale, diş implant cerrahisinden kaynaklanabilecek potansiyel komplikasyonları ve uzun vadeli sorunları özetlemektedir. Ayrıca implant başarı oranları, bakım sonrası ve iyileşme süresi hakkında bilgi sağlar.

Ameliyat Sonrası Talimatlar İlk Saat

Diş implantı yerleştirildikten sonraki ilk saat genellikle oldukça rutindir. Kliniğimizden ayrıldıktan sonra, ameliyat bölgesine hafif bir baskı uygulamanıza yardımcı olacak bir parça gazlı bezi ısıracaksınız.

Diş implant prosedürlerinin başarısızlığının nedenleri nelerdir? Kişiye göre değişebilir. Birçok hasta için, sahip oldukları kötü alışkanlıklara, sağlık durumlarına ve implantları yerleştiren diş hekimine bağlı olacaktır.

Hastalarımız, İzmir Karşıyaka Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı, Diş Hekimliği Kliniği'mize diş implantlarını tanımak ve sormak için geldiklerinde, duyduğumuz en yaygın endişelerden biri, tedavinin acı verici olacağından endişe duymalarıdır.

Diş implantları, tarihsel olarak insanları endişelendiren diş kaybı soruna çığır açan modern bir çözümdür. Diş implantlarında yaygın olarak görülen sorunlar nelerdir? Onlar hakkında kendim ne yapabilirim ve bir profesyonel için ne gerekir? Diş implantları sorunları ile ilgili en acil sorularınızı ve endişelerinizi gidermek için buradayız.

Diş implantları artık yetişkinler arasında eksik dişlerin yerine konması için çok yaygın bir tedavi seçeneğidir. İmplantlar, konfor ve işlev için bir protezi stabilize etmeye yardımcı olmak için de kullanılabilir. Diş Hekimleri otoritelerine göre dünyada milyonlarca insanda artık diş implantları var ve bu sayılara yeni milyonlar ekleniyor.

Eksik dişlerinizi tamamlama ve değiştirmek söz konusu olduğunda maalesef her diş prosedürü her hasta için mükemmel değildir. Eksik dişlerinizi değiştirmek söz konusu olduğunda, birkaç farklı seçeneğiniz vardır. En popüler olanlar diş implantları, diş köprüleri ve tam veya kısmi protezlerdir. En iyi tedaviyi istiyorsanız, diş hekimleri genellikle diş implantlarını önerir.

Diş implantları, sadece doğal dişlere verilen bakımı gerektiren ve görünen görünümleriyle uzun süreli diş değişimi için mükemmel bir seçenektir. Ancak diş implantları normalde ne kadar sürer? Bu sorunun cevabı büyük ölçüde hastanın tercihlerine ve genel diş hijyenine bağlıdır.

Abur cubur söz konusu olduğunda, katı cipslere ve bisküvilere isim veren çevremizde pek çok yakınımız var. Onlara o derece bağlıyız. Bununla birlikte, diş hekimleri olarak, sık sık pek iyi olmayan sorunlarında nedenleri olduklarını görüyoruz; Kırık dişler. Yıllar boyunca kaç tane kırık dişi tamir etmiş olursak olalım, hastalar bunun nasıl olduğuna dair hikayelerini paylaştıklarında hala çok şaşırıyoruz. Bu yazıda, diş kırıklarının yaygın nedenlerini ve kırık bir dişi düzeltmenin dört yolunu tartışacağız.

Ağız kokusu olarak da bilinen ağız kokusundan kimse hoşlanmaz. Hatta endişe uyandırıcı olabilir ve anlaşılır bir şekilde öyledir. Daha iyi ağız kokusu olarak bilinen halitozun nedenleri kötü hijyen, ağız kuruluğu, kanser, diyabet ve hatta böbrek hastalığına kadar değişebilir. Daha ciddi tıbbi durumların uyarı işaretlerinden biri olabilir.

En azından, sağlıklı ağız hijyenini sürdürmek için, daha yaygın olarak düzenli diş temizliği olarak bilinen profilaktik diş temizliği için diş hekiminizle yılda en az iki kez kaliteli zaman geçirmelisiniz. Bu en iyi senaryo. Ancak hepimizin bildiği gibi, hayat bazen beklenmedik sağlık sorunları ve planlanmamış bir diş hekimi ziyaretini gerektirebilecek diğer diş endişeleri ortaya çıkarır.

Acil diş problemi mi yaşıyorsunuz? İzmir karşıyaka’da size yakın bir diş hekimi bulmanın zamanı geldi ise İzmir Karşıyaka Dentalizm Diş Kliniği ve Diş Hekimliği yardıma her zaman hazır.

Çürüme veya ciddi hasar sonucu tek bir dişin çekilmesi nadir değildir. Ancak bazen birden fazla dişin çekilmesi gerekir. Ağzın bir bölümünden yan yana üç diş çekildiğinde, kişinin gülümsemesini önemli ölçüde etkileyebilir. Eksik dişler sadece gülüşün görünümünü etkilemekle kalmaz, aynı zamanda işlevselliğini de engelleyebilir. Diş kaybı meydana gelir gelmez, kalan dişlerin yerinden oynamasını ve çene kemiğinin bozulmasını önlemek için iyi bir değiştirme çözümü bulmak önemlidir.

Diş implantları, eksik dişlerin tedavisinde devrim yarattı. Eksik bir dişin kronunun yerini alan birden fazla tedavi seçeneği olmasına rağmen, diş implantları, eksik diş köklerinin yerini alacak tek tekniktir. Dental implantlar, kemik dejenerasyonunu önlemek için gerekli uyarıyı sağlamak için hastanın dişeti ve kemik dokuları ile kaynaşacakları çene kemiğine cerrahi olarak yerleştirilir. Ek olarak, bu füzyon, diş kronları, diş köprüleri ve protezler dahil olmak üzere eksiksiz bir diş restorasyonu yelpazesi için en kararlı ve dayanıklı temeli sağlar.

Diş hekimliğinin tarihi bir inovasyon tarihidir. Aynı zamanda insanların gülümsemelerinin sağlığına ve görünümüne ne kadar önem verdiklerinin bir kanıtıdır. Göz önünde bulundurulması gereken binlerce yıllık ilerleme, diş implantları gibi görünüşte daha modern diş bakımı yenilikleri var.

Diş eti çekilmesi, diş eti çizgisi boyunca diş eti dokusunun kaybını ifade eder. Diş eti çekilmesi meydana gelirse, bu birçok diş sağlığı sorunu riskinizi artırabilir. Aslında, diş eti çekilmesi implant diş hekimliği başarısızlığı riskini artırabilir.

Ortodontik tutucular veya halk arasında diş telleri olarak bilinen veya kısaltılan Retainer’lar artık şeffaf plastiklerden veya klasik olarak tellerden yapılan ortodonti tedavisinde önemli görevler üstlenen diş tedavi araçlarıdır.