Ne yazık ki, diş implantlarının her hastanın karşılayamayacağı bazı gereksinimleri vardır. İzmir Karşıyaka Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı, Diş Hekimliği Kliniği'ndeki diş implantlarının sizin için uygun olup olmadığını ücretsiz bir randevu ile keşfedebilirsiniz. Diş implantlarının ideal tedavi seçeneğiniz olup olmadığını keşfetmek için diş implantlarının dezavantajlarını da bilmenizde fayda vardır.
Diş implantları diğer diş tedavi prosedürlerine göre daha pahalıdır

Diş İmplantları Her Hasta İçin Uygun Mudur?

Diş implantlarının ilk ve en büyük dezavantajı maliyetli olmalarıdır. Size yalan söylemeyeceğiz. Ve eğer öyle değilse kesinlikle size uygun veya en doğru seçenek olduklarını da söylemeyeceğiz. Tüm ağız veya kısmi bir işlem için diş implantı size on binlerce liraya mal olurken, tek bir implant birkaç bin liraya mal olabilir. Diş implantlarının size ne kadara mal olacağını öğrenmek için, diş implantları tedavisi hakkında aklınızdaki tüm sorulara cevap bulmak için en doğru yol İzmir Karşıyaka Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı, Diş Hekimliği Kliniği diş hekimlerimiz ile bir görüşme ayarlamaktır. Bunun yanında maliyetli olmalarına karşın diş hekimlerimizin ağız sağlığınız için önerecekleri çözümleri ile düşündüğünüzden çok daha da uygun fiyatlı olabilirler. Ayrıca lütfen diş kliniğimizde sunduğumuz farklı ödeme seçeneklerini de göz önünde bulundurun. Tedavileriniz için bütçenize uygun aylık ödemelerde yapabilirsiniz.
 
Sağlık Sigortaları Diş İmplantlarını Karşılamayabilir

Diş implantlarının bir başka dezavantajı, İster devlet, ister tamamlayıcı özel sağlık sigortaları olsun sigortanızın büyük olasılıkla onları kapsamamasıdır. Fakat bazı durumlarda diş kronu, diş köprüsü, kısmi veya tam protez gibi diş implantına takılacak restorasyonun karşılanmasına yardımcı olabilirler. Tabii ki, bizimle görüşmeden önce sigortacınızı arayarak sigorta maddelerinin neleri kapsayıp kapsamadığını öğrenmek en doğrusu olacaktır. Sigortanızın neleri kapsamaya istekli olduğunu asla bilemezsiniz. Konsültasyonunuz sırasında, bizimle tedaviniz için tüm masrafları gözden geçireceğiz.

Dental İmplantların Yerleştirilmesi Ameliyat Gerektirir

Diş implantlarının bir diğer önemli dezavantajı, yerleştirilmeleri için ameliyat gerektirmeleridir. Bunun çok önemli olmadığını düşünebilirsiniz, ancak ameliyat her zaman bir sağlık riskidir. Diş implant tedavisi yine de oldukça güvenlidir. Komplikasyon oranı sadece ortalama %5 civarındadır. Açık olmak için yazıyoruz ki bu düşük oranlarda dahi olsa diş implantları için aldığınız riskler ve komplikasyonlar arasında enfeksiyon, diğer dişlerde hasar, gecikmiş kemik iyileşmesi, sinir hasarı, uzun süreli kanama, çene kırıkları ve daha fazlası yer alır. Güzel bir gülüş, sağlıklı bir ağız yapısı ve artan bir yaşam kalitesi için bu riskleri almaya gönüllü iseniz, diş implantları sizin için doğru olabilir.

Restorasyonlarınızı Değiştirmeniz Gerekebilir

Diş implantları ömür boyu dayanabilse de, onlara taktığınız restorasyonlar olmayabilir. Diş implantlarının bir başka dezavantajı da, restorasyonlarınızı oldukça maliyetli olabilen işlem prosedürünün sonunda değiştirmeniz gerekebilmesidir. Örneğin, tek bir diş tacı implantların pahalı bir diğer işlemidir. Laboratuvar çalışması ile size özel yapılır. Bu da maliyetlerini arttırır. Ağzınızda birden fazla diş implantı varsa, bu maliyetler daha da artabilir. Diş köprüleri ve takma dişler daha az maliyetlidir. Ancak yine de onları ömür boyu kullanma imkanınız olmayabileceği ve maliyetlerinin de artabileceği de bir gerçektir. Bu arada diş implantların da restorasyonlarını değiştirmesi gereken hastaların çoğu, diş implant bakımını ihmal eden hastalardır.
Temel olarak diş kronları ve diş köprüleri, tipik olarak uygun bakım ile hayatınızın geri kalanında size dayanabilen porselenden yapılmıştır. Bu, düzenli olarak fırçalamanız ve diş ipi kullanmanız ve dişlerinize herhangi bir fiziksel zarar vermekten kaçınmanız anlamına gelir. Bu, gerekli görüldüğünde gece koruyucu ve ağız koruyucu takmak anlamına da gelir.

İmplantlarınızın Çevresindeki Kemikleri Kaybedebilirsiniz

Diş implantlarını seçmeden önce göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz bir diğer faktör de bu büyük dezavantajdır. Diş implantları çenenizdeki kemik kütlesini korumanıza yardımcı olsa da, implantlarınızın çevresinde kemik kaybı hala yaygındır. Bu, yıllar içinde normal kemik kaybından kaynaklanır. Çok fazla kemik kaybederseniz, diş implantınızı değiştirmeniz gerekebilir. Bu nedenle, diş implantlarınızın İzmir Karşıyaka Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı, Diş Hekimliği Kliniği diş hekimlerimiz gibi yetenekli bir diş hekimlerince yerleştirilmesi önemlidir. Diş kliniğimizde implantınızın uzun vadeli sonuçlar için mümkün olan en iyi noktaya yerleştirildiğinden emin olmak için diş implantı ameliyatınızı planlamaya zaman ayırıyoruz.

Diş İmplantlarının İyileşmesi Uzun Sürer

Eksik dişleriniz için anında sonuç arıyorsanız, diş implantları sizin çözümünüz olmayacaktır. Diş implantlarının en büyük dezavantajı, iyileşmelerinin uzun sürmesidir. Başlamak için, diş hekimimiz öncelikle çenenizde implantların yerleştirilmesi için yeterli kemik kütlesi olduğundan emin olmalıdır. Diş hekiminiz kemik yoğunluğundan emin olamazsa, size kemik nakli ameliyatı yapmamız gerekir. Herhangi bir dişin çekilmesine ihtiyacınız varsa, bunun da önceden yapılması gerekecektir. Diş etleriniz çekimlerden ve kemik greftlerinden iyileşene kadar diş implantlarınızı yerleştiremeyiz. Oradan diş implantlarınızı cerrahi olarak yerleştireceğiz.

Ameliyatınız tamamlandıktan sonra, diş etlerinizin bir kez daha iyileşmesine izin vermeliyiz. Bu, diş etlerinizin implantların etrafında kemik oluşturmaya başladığı yerdir. İyileşme sürecinin iyileşmesi 3 ila 18 ay arasında sürebilir. Diş etleriniz ameliyattan sonra iyileşene kadar diş etlerinizin ölçülerini alabilir ve kalıcı diş restorasyonlarınızı oluşturabiliriz. Bunlar laboratuvardan döndüklerinde, umarız hayatınızın geri kalanında değiştirilmeye ihtiyaç duymadan dayanabilmeleri için onları ağzınıza yerleştirebiliriz. Sabrınız yoksa, diş implantları muhtemelen sizin için doğru diş tedavisi değildir.

Diş İmplantların Başarısız Olma Şansı Vardır

Diş implantları alan her hasta, diş implantlarının başarısız olma şansını da satın alır. Tipik olarak başarısızlık oranı sadece yaklaşık %5'dir. Tabi oranın yetenekli diş hekimlerince gerçekleştirildiğinde en optimum oran olduğunu da unutmayın. Bu yüzden İzmir Karşıyaka Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı, Diş Hekimliği Kliniğimizde diş hekimlerimizi bu riski azaltmak için diş implantları sadece başarısız implant olmayacağına inandığımız hastalara uyguluyoruz. Diş implant ameliyatı olmayı seçerseniz, daha düşük başarısızlık riskleri için diş implantı tedavisini bilen, çok yetenekli ve eğitimli bir diş hekimi tercih etmelisiniz.
 
Diş İmplant Tedavisi İçin Bugün Bir Danışmanlık Randevusu Alın

Bu blog ister diş implantı yaptırmaya karar vermenize, ister farklı bir diş değiştirme prosedürüne karar vermenize yardımcı olsun, diş hekimimiz sizin için neyin doğru olduğunu görmek için bir konsültasyon sırasında sizinle birlikte oturmak için hazırladık. Bugün İzmir Karşıyaka Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı, Diş Hekimliği Kliniği’nde diş implant tedavisi için bir randevu ayarlamak için bizi arayın veya iletişim formumuzu doldurun. Size yardımcı olmak için profesyonel bir ekibimizin olduğuna emin olabilirsiniz.