Pek çok insan, düzeltici bir prosedürün çok zaman alıcı, acı verici veya pahalı olacağına dair yanlış bir inançla diş sorunlarıyla birlikte yaşam kaliteleri üzerindeki etkisine katlanıyor. Bununla birlikte, birçok durumda sadece bir randevu sırasında diş implantları ve geçici bir diş seti yerleştirmek mümkündür. İşlemi kolaylaştırmak için bazı durumlarda mini dental implantlar kullanılabilir.

Mini Diş İmplantlarını Ne Zaman Kullanırız?

Mini dental implantlar, sabit dişlere geçici destek sağlamak ve hareketli protezleri stabilize etmeye yardımcı olmak için kullanılan, genellikle titanyumdan yapılmış vidalı bir cihazdır. Mini diş implantları, geleneksel diş implantları ile aynı belgelenmiş başarı veya güvenilirliğe sahip olmadığı için kalıcı dişler için tedavi seçimi olmayacaktır. Böylece sabit dişler için geçici destek veya hareketli protezlerin stabilize edilmesine yardımcı olmak için bir uzlaşma çözümü olarak etkin bir şekilde kullanılabilirler.

Diş implantı yaptırmayı düşünüyorsanız, uzman ve deneyimli bir implant diş hekimi bulmanız çok önemlidir, çünkü tüm uygulayıcılar optimum implant ve ileri tedavileri gerçekleştirmek için yeterli beceri ve deneyime sahip değildir. Windsor İleri Diş Hekimliği Merkezi'ndeki ekip, diş hekimliğinin sunabileceği en iyiyi sağlamaya çalışmaktadır ve Restoratif, Estetik ve İmplant Diş Hekimliğinin her alanında beceri, uzmanlık ve deneyim ile tanınmaktadır.