Aynı Gün Dişleri, eksik veya başarısız dişleri olan kişiler için bir tekniktir ve genellikle diş implantları üzerinde yeni bir sabit tam diş setini ifade eder. Bu, halihazırda takma diş takan veya hastalık ve arıza nedeniyle dişlerini kaybeden kişiler için harika bir seçenektir. Hastaya yeni bir sabit diş seti (köprü veya sabit protez) sağlama fikri, aynı gün yerleştirilmiş diş implantlarına vidalanır. Başlangıçta bunlar harika görünen ve hissedilen geçici bir diş setidir ve daha sonra birkaç ay sonra daha kalıcı bir diş seti ile değiştirilir.

"Aynı gün" konsepti, bazı durumlarda tek diş veya birkaç diş için de kullanılabilir, ancak daha yaygın olarak tam bir çene veya set ile ilgilidir. 'All on 4 implant' tekniği kullanılarak veya vakanın ihtiyacına ve sabit protez veya sabit kuron ve köprü istenmesine bağlı olarak her çenede 6-8 veya daha fazla implant ile yapılabilir. All on 4 implantlar, eksik dişlerden özgüveni ve yaşam kalitesi etkilenen herkes için hızlı, güvenli ve uygun maliyetli bir diş tedavisidir. All on 4 implantlar, bazen kemiğin yeniden yapılandırılması gerekmesine rağmen, kemik eksikliği olan kişilerde bile işe yarar.
Peki ne söz konusu?

İlk konsültasyon ve X-ışınları, BT taraması ve diş ölçüleri dahil olmak üzere çeşitli ayrıntılı teşhisler, kemik yapınızı ve kalan dişlerin durumunu belirleyecektir. Bir dizi planlama randevusu gereklidir ve ardından implantlar zamanla doğal kemiğe tamamen kaynaşacak şekilde çeneye yerleştirilir. İlk sabit protez veya köprü genellikle aynı gün takılır ve son protez veya köprü birkaç ay sonra yapılır.

İmplantlarınıza iyi bakmanız hayati önem taşır, bu nedenle diş hijyenistimiz ile düzenli bakım ziyaretleri ve iyi bir evde diş bakımı taahhüdü, uzun vadeli başarı için çok önemlidir.

Aynı gün diş ve diş implantları hakkında daha fazla bilgi edinmek için dental implant çözümlerimize bir göz atın veya bizi arayın, yeni ve güzel bir gülümseme ile hayatınızı değiştirmemize izin verin!