Diş implantları, eksik veya başarısız dişleri restore etmenin harika bir yoludur. Ancak, herhangi bir tedavide olduğu gibi, bazen problemler veya komplikasyonlar olabilir.Bir diş implantının sunduğu birçok avantaja rağmen, özellikle ağız hijyeni kötü olan hastalarda, çok sigara içenlerde veya diş implantı tedavisi optimal olarak yapılmamışsa problemler ortaya çıkabilir.

Diş İmplantları ile İlgili Sorunlar

Ne yazık ki, bazen implant tedavileri daha az deneyimli pratisyenler tarafından gerçekleştirilmektedir. Ve özellikle "diş turizmi" ve "bütçeli diş hekimliği" söz konusu olduğunda, tedaviler yetersiz bir şekilde planlanır ve "mükemmellik" yerine "hızlı ve ucuz" odaklı olarak uygulanır. Bir şeyin ucuz ve iyi pazarlanmış olması, her zaman hastanın yararına olduğu anlamına gelmez. "Diş turizmi" ve "bütçe" diş hekimliğinin popülaritesinin artmasıyla birlikte, yetersiz implant tedavisi gören daha fazla hasta görüyoruz ve diş implantları konusundaki uzun süreli deneyim ve uzmanlığımız nedeniyle, giderek daha fazla hasta kliniğimize gelmek zorunda kalıyor. Bu hastalarımız malesef diş implantların yeniden tedavisine ihtiyaç duyan hastalarımız oluyorlar.

Bununla birlikte, tedavi deneyimli klinisyenler tarafından yüksek standartlarda yapılırsa ve hasta ağızlarına düzgün bakarsa, diş implantlarında olası sorunlar çok azdır.

Gördüğümüz sorunlardan biri implantta diş eti çekilmesidir. Bu, implant yanlış yerleştirilmişse veya implant çevresinde, özellikle yüz tarafında yetersiz kemik veya diş eti varsa oluşabilir.

Ek olarak, aşağıdakilerden herhangi birine sahipseniz, dental implant tedavisi ile ilgili problemler veya komplikasyonlar daha duyarlı olabilir:

  • Dişeti hastalığı
  • Yetersiz sağlıklı çene kemiği ve kemik grefti için uygunsuzluk
  • Vücudunuzun kendi kendini iyileştirme yeteneğini etkileyen kanser, diyabet veya AIDS gibi tıbbi durumlar
  • Dişlerinizi iyi temizleme yeteneğinizi, yani ellerinizi ve kollarınızı kullanmanızı etkileyen herhangi bir durum
  • Ağır bir sigara alışkanlığı
  • Düzenli bakım ve uygun evde diş bakımına bağlılık eksikliği (implantlar "gerçek" olmasa da, iyi ağız hijyeni hala gereklidir)


Dental İmplant Problemlerinden Nasıl Kaçınabilirsiniz?

Diş implantı yaptırmayı düşünüyorsanız, uzman ve deneyimli bir implant diş hekimi bulmanız çok önemlidir. Çünkü tüm uygulayıcılar optimum implant ve ileri tedavileri gerçekleştirmek için yeterli beceri ve deneyime sahip değildir. İzmir Dentalizm Diş Hekimliği, Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği'mizdeki ekibimiz, diş hekimliğinin sunabileceği en üstün tedavileri sağlamaya çalışmaktadır ve diş hekimlerimiz restoratif, estetik ve implant diş hekimliğinin her alanında beceri, uzmanlık ve deneyim ile tanınmaktadır.