Dişlerinizi veya hatta tek dişinizi kaybetmek dahi çoğu zaman ciddi bir psikolojik sorun olabilir. Dişleri eksik olan, takma diş takan veya dişlerini kaybetmek üzere olan kişiler için diş implantları, mükemmel bir kalıcı tıbbi bir alternatif ve eksik veya başarısız dişleri restore etmek için oldukça öngörülebilir bir tedavi yöntemidir.

Bir diş implantı esasen tipik olarak titanyumdan yapılmış yapay bir köktür. Çene kemiğine bir taç (tek bir diş için) veya köprü (birden fazla diş ve implant için) şeklinde bir yedek dişi veya dişleri desteklemek için yerleştirilir.

Tek bir eksik veya başarısız diş ya da tam bir diş yapısına kadar herhangi bir sayıda diş, diş implantları ile restore edilebilir. Bu da kemiği koruyup güçlendirmenin yanı sıra tamamen doğal bir görünüm ve his vermesi gereken son derece tatminkarr bir restorasyon sağlar.

Çekilmesi gereken başarısız dişler için, mümkün olduğunda diş veya dişler çekilirken (yani immediat implantlar) implant veya implantları doğrudan çekim yuvalarına yerleştiririz. Ek olarak, implant veya implantlar çene kemiğinde sabitlenirken çalışmaya ve gülümsemeye devam edebilmeniz için diş veya dişlerin anında "geçici" veya geçici restorasyonu sağlanır.