Dişlerinizi veya hatta tek dişinizi kaybetmek dahi çoğu zaman ciddi bir psikolojik sorun olabilir. Dişleri eksik olan, takma diş takan veya dişlerini kaybetmek üzere olan kişiler için diş implantları, mükemmel bir kalıcı tıbbi bir alternatif ve eksik veya başarısız dişleri restore etmek için oldukça öngörülebilir bir tedavi yöntemidir. İzmir Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ve Diş Hekimliği'nde diş implantları konusunda uzman diş hekimlerimiz size yardımcı olmak için çalışıyor. Diş kliniğimizde İzmir diş implant çözümlerinde Dentalizm diş kliniği en uygun fiyat ama en kaliteli diş implant çözümleri ile hastalarına kusursuz hizmet vermenin gönül rahatlığını yaşıyoruz. İzmir'de diş implantı ameliyatlarını en iyi yapan diş kliğini olarak web sitemizden de diş implantları hakkında aklınıza gelebilecek tüm soruları cevaplayacak bir bilgi arşivi hazırladık. Bilgi almak için makalelerimizi okumaya devam edin.

Bir diş implantı esasen tipik olarak titanyumdan yapılmış yapay bir köktür. Çene kemiğine bir taç (tek bir diş için) veya köprü (birden fazla diş ve implant için) şeklinde bir yedek dişi veya dişleri desteklemek için yerleştirilir.

Tek bir eksik veya başarısız diş ya da tam bir diş yapısına kadar herhangi bir sayıda diş, diş implantları ile restore edilebilir. Bu da kemiği koruyup güçlendirmenin yanı sıra tamamen doğal bir görünüm ve his vermesi gereken son derece tatminkarr bir restorasyon sağlar.

Çekilmesi gereken başarısız dişler için, mümkün olduğunda diş veya dişler çekilirken (yani immediat implantlar) implant veya implantları doğrudan çekim yuvalarına yerleştiririz. Ek olarak, implant veya implantlar çene kemiğinde sabitlenirken çalışmaya ve gülümsemeye devam edebilmeniz için diş veya dişlerin anında "geçici" veya geçici restorasyonu sağlanır.

Neden Diş İmplant Tedavisini Seçmelisiniz?

Eksik veya kötü dişler, kendinize olan güveninizi ve yiyebilecekleriniz de dahil olmak üzere günlük yaşamınızı olumsuz etkileyebilir. Diş İmplantları, gülümsemenizi geri kazandırabilecek güvenilir uzun vadeli bir çözümdür.

Diş İmplant Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

 • Doğal görünümlü çözüm: Diş implantları, çene kemiğine sabitlenen titanyum vidalardır. Kemik kademeli olarak implantla kaynaşır ve doğal diş gibi işlev görebilmesi için onu güçlü ve güvenli hale getirir.
 • İmplantlar, kalan dişlerinizin rengine, şekline ve boyutuna uygun bir taç (takma diş) ile doldurulur, böylece kişiyi rahat hissettirir ve yakından bakınca dahi çok doğal görünür.
 • Sabit ve uzun ömürlü: İmplantlar, uygun şekilde bakıldıkları sürece 10 yıl veya daha fazla sürebilen sabit, uzun vadeli bir çözümdür. İmplantlar sabit bir çözüm olduğundan, onları yemek veya uyumak için çıkarma konusunda endişelenmenize gerek yoktur ve düşme riski yoktur.
 • Kemik kaybını önler: Bir diş kaybettiğinizde, diş kökü tarafından artık uyarılmadığı için altındaki çene kemiği küçülür. Zamanla bu, yüzünüzün şeklini değiştirerek gerçekte olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olabilir. Diş implantları, tıpkı doğal dişler gibi çeneyi uyararak daha fazla kemik kaybını önler.
 • En sevdiğiniz yiyeceklerin tadını çıkarın: Eksik dişleriniz varsa, elma, gevrek sebzeler ve bazı etler gibi çiğnenebilir veya sert yiyecekleri yemekte zorlanabilirsiniz. Diş implantları ısırmanızı eski haline getirir ve düzgün çiğnemenizi sağlar, böylece en sevdiğiniz yiyeceklerden daha fazla keyif alabilirsiniz.
 • Sağlıklı dişleri tedavi için hazırlamaya gerek yoktur: Eksik dişleri değiştirmek ve tamamlamak için yapılan diğer tedavilerin aksine, diş implantları komşu, sağlıklı dişlerinizin hazırlanmasını gerektirmez.

İmplant Uygunluğu

Diş implantları, eksik dişleri değiştirmenin bir yoludur. Çoğu yetişkin diş implantına sahip olabilir, ancak birkaç istisna vardır. Her vaka farklıdır ve diş hekiminiz ilk görüşmeniz sırasında sizin için işe yarayacak çözümleri ayrıntılı olarak tartışacaktır.

Diş İmplantları İçin Kimler En Uygun Adaydır? Veya Kimler Diş İmplantı Tedavisi İçin Uygun Değildir?

Belirli yaşam tarzı alışkanlıkları, tıbbi durumlar ve tedaviler bir implantın nasıl iyileştiğini etkileyebilir ve ayrıca implantlarınızı çevreleyen diş eti ve kemiği de etkileyebilir.

Diş implantları için uygun bir aday değilseniz, diş hekiminiz eksik dişler için köprü veya protez gibi alternatif seçenekler hakkında sizinle konuşabilir.

Aşağıdaki durumlarda diş hekiminiz diş implantlarını önermeyebilir:

 • Çenenizin içinde veya çevresinde radyoterapi gördüyseniz,
 • İyi kontrol edilmeyen diyabetiniz varsa,
 • Bağımlılık derecesinde sigara, duman (e-sigara dahil) veya tütün çiğneme alışkanlığınız varsa,
 • Çok fazla alkol kullanıyorsanız,
 • Zorunlu olarak uyuşturucu ve yoğun ağrı kesici kullanıyorsanız,
 • Aktif diş eti hastalığınız varsa

Diş hekiminiz size diş implant tedavisi önermeyebilir.

Diş implantlarının hangi hastalar için ideal olmadığını aşağıdaki linkten daha detaylı okuyabilirsiniz...

Diş İmplantlarının Dezavantajları Var Mıdır?

İmplantlar Ve Diş Eti Hastalığı

İmplant yaptırmadan önce ağzınızın sağlıklı bir durumda olması gerekir. Aktif diş eti hastalığınız varsa, diş implantı yaptıramazsınız. Diş eti hastalığı, diş implantlarının çevresinde enfeksiyon riskini artıran bir ortam oluşturur. Bu, implantın başarısız olmasına ve hatta kaybına neden olabilir.

Diş eti hastalığı, ne kadar şiddetli olduğuna bağlı olarak düzenli hijyen tedavisi, antibiyotik veya cerrahi kullanılarak yönetilebilir. Diş eti hastalığınız kontrol altına alındıktan sonra implant yaptırabilirsiniz. Diş hekiminiz konsültasyon için ziyaret ettiğinizde size net bir tedavi planı verecektir.

İmplantlar Ve Sigara

Sigara içiyorsanız, diş hekiminiz implantınızı takmadan önce bırakmanızı önerecektir. Sigara içiyorsanız diş implantlarına sahip olmak mümkündür. Ancak prosedür daha karmaşık olabilir ve başarısız olma olasılığı yükselir. Bunun nedeni, sigara içmenin ağız sağlığınız üzerinde, ağız kuruluğu (diş eti hastalığına neden olan bakterilerin üreyebildiği yer) ve iyileşme sürecini ve implantın çene kemiğinize entegrasyonunu yavaşlatan kan akışının azalması dahil olmak üzere bir dizi olumsuz etkiye neden olmasıdır. İmplant ameliyatından sonraki ilk birkaç hafta, bu entegrasyon sürecinin başladığı ve kemiğin implantınızla kaynaşmaya başladığı zamandır. Bu süre zarfında sigara içmek enfeksiyon olasılığını önemli ölçüde artırabilir. Bu süreden sonra sigara içmek implantlarınızın çevresinde kemik bozulmasına neden olarak implantların başarısız olmasına neden olabilir.

İmplantlar ve Kemik Yapısı

Kemik eksikliğinin olduğu bazı durumlarda implant yerleştirme normalden biraz daha zor olabilir. Normalde implant tedavinize başlamadan önce bir BT taraması kullanarak kemiğin miktarını ve kalitesini değerlendiririz. Kemik miktarında azalma varsa İmplant yerleştirmeden önce veya implant yerleştirme sırasında bazen bir kemik grefti prosedürünü düşünebiliriz.

Bazı insanlar daha yüksek implant başarısızlığı riski altındadır. Bunlar, diş eti hastalığı veya sigara içme öyküsü olan kişileri içerir. Kontrolsüz diyabeti olan kişilerin de başarı şansı azalır. Bunun da ötesinde, bazı ek tıbbi durumlar veya ilaçlar ve cerrahi bir işlemin önerilmeyebileceği devam eden tıbbi tedaviler olabilir. İmplant diş hekiminiz, implant tedavisine uygunluğunuzu belirlemek için kapsamlı bir risk değerlendirmesi yapacak ve size buna göre tavsiyede bulunacaktır.İmplantlar İçin Uygun Olup Olmadığımı Nasıl Bileceğim?

İmplantların sizin için uygun olup olmadığına karar vermenin ilk adımı, ilk konsültasyon için diş hekiminizi görmektir. Konsültasyonunuz sırasında diş hekiminiz tıbbi geçmişinizi ayrıntılı olarak gözden geçirecektir. Diş hekiminizin implantların sizin için bir seçenek olup olmadığını açıklayacağı bir klinik değerlendirmeniz olacaktır. Ayrıca, diş hekimlerimiz sizin için doğru olabilecek diğer çözümler hakkında sizinle ayrıntılı olarak konuşacaklar. İmplant yaptırabiliyorsanız, diş hekiminiz sizin için en iyi implant türü hakkında da size detaylı bilgi verecektir. Ve diş hekiminiz işlemden önce hijyen tedavisi, kemik grefti veya sinüs kaldırma gibi herhangi bir destekleyici tedaviye ihtiyacınız olup olmadığını size söyleyecektir.

Diş İmplantı için Neden İzmir Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ni seçmelisiniz?

İzmir Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği implant konusunda deneyimli diş hekimlerinin ellerinde olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Diş kliniğimizin diğer avantajları şunlardır:

Pek çok uygulamamızda dental görüntüleme konusunda iTero tarayıcılar ve 3D CBCT taramaları dahil modern teknolojiye sahibiz.

Baştan sona şeffaflık sunuyoruz. İmplantların maliyeti ve ne bekleyebileceğiniz hakkında sizinle önceden konuşacağız, böylece net beklentileriniz olacak.

En iyi malzemeler ile çalışan bir diş kliniğiyiz. Diş implantlarınızın ömür boyu size rahatlık sağlamasını daha çok önemsiyoruz.

Yalnızca implant tedavisine odaklanan uzmanlarımız var. Diş hekimlerimiz her gün ve her gün pek çok farklı hastamıza implant tedavisi uygulamaktadır. Bu alanda bu deneyim sayesinde oldukça tecrübeli ve yeteneklidirler.

İzmir Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ekibi restoratif, estetik ve implant diş hekimliğinin tüm yönlerindeki uzmanlığı, yeteneği ile tanınmış disiplinler arası bir ekip olarak birlikte çalışabilen diş hekimlerinden, profesyonel asistanlardan ve deneyimli poliklinik çalışanlarından özenle seçilmiş bir kadrodur. Tüm implant diş hekimlerimiz diş implantları tedavilerini çok iyi tanır ve bu tedaviyi sunmak için kalifiyedir.

Diş İmplantı Hakkında Diğer Merak Ettikleriniz için Linkleri Tıklayın!