İzmir Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde diş implantı yaptırmakla ilgileniyor musunuz? Eksik dişleri değiştirmek için tasarlanmış en popüler diş prosedürlerinden biridir ve size etkili bir şekilde kazanan bir gülümseme verir. Dental implantların bu kadar rağbet görmesinin nedenlerinden biri, tıpkı doğal dişler gibi görünmeleri ve hissettirmeleridir. Konaklama süresi neredeyse yoktur ve en kritik göz bile implant ile doğal diş arasındaki farkı anlamaz.

Bununla birlikte, diş implantı yaptırmanın 6 aylık iyileşme dönemiyle gelen uzun bir taahhüt olduğunu anlamak önemlidir.

İşte bu 6 ay boyunca bekleyebilecekleriniz:

Diş İmplant Ameliyat Sonrası İlk Gün

Ameliyattan hemen sonra anestezi etkisi altında olacağınız için herhangi bir ağrı veya rahatsızlık hissetmezsiniz. Ayrılmadan önce cerrah, siz ayrıldıktan sonra yaklaşık bir saat yerinde kalması gereken cerrahi bölgenin üzerine bir gazlı bez yerleştirecektir.

Biraz daha fazla kanama varsa, gazlı bezi birkaç kez değiştirmeniz gerekebilir. Anestezi etkisini yitirdikçe, muhtemelen biraz ağrı ve rahatsızlık hissetmeye başlayacaksınız, ancak diş hekiminiz size yardımcı olması için evde bazı ilaçlar önerecektir.

Diş İmplant Ameliyatından Sonraki İlk 2-3 Gün

Ameliyatınızdan sonraki ilk 2-3 gün hala biraz ağrı, şişlik ve hatta hafif kanama olabilir, ancak tüm bu belirtiler zaman geçtikçe geçer.

Yine de sert yiyecekler yememeye dikkat etmeli ve sadece ağzınızın karşı tarafını çiğnemelisiniz. Ağzınızı temizlediğinizden emin olun, ancak yine de hassas olabileceğinden implant bölgesini doğrudan fırçalamayın.

Diş İmplant Ameliyatından 1 Hafta Sonra

İmplant ameliyatınızdan bir hafta sonra, herhangi bir büyük ağrı veya rahatsızlık hissetmemelisiniz. Bu noktada, yavaş yavaş daha sert yiyecekler yemeye başlayabilirsiniz, ancak yine de ağzınızın karşı tarafındadır.

Diş İmplant Ameliyatından 2 Hafta Sonra

Bu noktada, implant bölgesi tamamen normal hissetmeli ve sizi hiç rahatsız etmemelidir. Cerrah, emin olmak için implant alanını incelemek için muhtemelen bu saatlerde sizi görmek isteyecektir.

Diş İmplant Ameliyatından Sonraki 6 Ay

Ağzınız tamamen normal gibi görünse de, iyileşmek için hala zamana ihtiyacınız var. İmplant alındıktan sonra vücut, esasen implant çevresindeki kemik ve dokunun iyileşmesi ve onu sıkıca yerinde tutması anlamına gelen osseointegrasyon adı verilen bir süreçten geçer.

Genellikle bu süreç yaklaşık 6 ay sürer, ancak durumunuza bağlı olarak daha az veya daha fazla olabilir. İmplant tamamen iyileştiğinde, işlemi tamamlamak için abutmenti ve kuronu alabilirsiniz.

Diş İmplantı Yaptırmak İle İlgileniyor Musunuz?

İzmir Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde hizmet veren diş hekimlerimiz, gülümsemenizin tamamen mutlu ve sağlıklı olmasını sağlamak için buradalar! Dental implantların sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, bugün İzmir Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde bir konsültasyon rezervasyonu yapın ve gelin!

loading...