Genellikle, geleneksel diş implantları üç parçalı bir tasarıma sahiptir. Üç bileşen, implant direği veya vidası, implant direğine bağlanan abutment ve bir taç, köprü veya takma diş olabilen protez veya diş restorasyonudur.

İmplant Postu, Abutmentler, Protezler


Üç ana bileşene sahip Brooklyn, NY'deki diş implantları onlarca yıldır yaygın olarak kullanılmaktadır ve güvenilir bir tedavi sonucu sağlayarak denenmiş ve test edilmiştir.

İmplant Sonrası


İmplant postu veya vidası, gelişmiş bilgisayar destekli cerrahi kullanılarak kısa bir cerrahi prosedür sırasında çene kemiğine yerleştirilir. Gerçek post biraz doğal diş köküne benzer. Tam da bu şekilde tasarlandı. Bu nedenle bir implant postu gördüğünüzde ucunun tıpkı gerçek bir diş kökü gibi konik olduğunu fark edebilirsiniz.


Dental implant postları çok çeşitli çaplarda mevcuttur ve İzmir Karşıyaka Dentalizm Diş Kliniği ve Diş Hekimliği implant uzmanı diş hekimlerimiz restorasyon gerektiren diş için en uygun çapı seçebilmesini sağlar.

Örneğin, azı dişi gibi daha büyük dişler için daha büyük bir çap daha uygunken, kesici dişler gibi daha küçük dişler için dar çaplı bir implant daha uygundur. Diş implantı direklerinin uzunluğu da değiştirilecek dişin boyutuna ve yerine göre değişir.

Bir implant direğinin uzunluğu 18 mm'ye kadar olabilir ve örneğin mini dental implantlar, daha fazla güç ve stabilite için daha uzun direğe sahip olma eğilimindedir. Geleneksel bir diş implantı direği içi boştur, böylece dayanak direğe vidalanabilir.

Üç parçalı bir implant tasarımı, implant postlarının osseointegrasyon için kapatılmasına izin verir, bu nedenle protez ile hemen restore edilmesi gerekmez. Bunun yerine, abutment daha sonra implant diş hekimi implant protezini imal etmeye ve takmaya hazır olduğunda takılır.


İmplant Abutmentleri

Dişleri restore etmek için kullanılan implant sistemine bağlı olarak çok çeşitli implant abutmentleri vardır. Örneğin, implant kronlarını ve köprülerini sabitleyen implant abutmentleri, protezleri desteklemek için kullanılan abutmentlere kıyasla çok farklıdır. Bir tacı veya köprüyü sabitlemek için kullanılan bir implant abutmenti, diş eti çizgisinin üzerinde çıkıntı yapan küçük bir dişe benzer.

Bir protezi desteklemek için kullanılan abutmentler çok farklıdır, çünkü protez implantlarının oturma yüzeylerinde abutmentlere takılan özel bağlantıları olabilir veya abutmentler bir çubuğu desteklemek için kullanılabilir. Takma diş daha sonra doğrudan çubuğa klipslenir.

İmplant Protezi

Bir implant protezi kuron, köprü veya implant destekli bir protez olabilir. Tek diş implantları diş kronlarını eski haline getirirken, çoklu implantlar diş köprülerini eski haline getirebilir veya bir protezi desteklemek için kullanılabilir. Kronlar ve köprüler kalıcı olarak yerlerine sabitlenir ve yalnızca bir implant diş hekimi tarafından çıkarılabilir. İmplant protezler hareketlidir, bu nedenle düzenli temizlik ve bakım için çıkarılabilirler. İmplant protezler ağızdayken güvenli bir şekilde yerinde tutulur ve diş etlerine dayanan geleneksel protezlere kıyasla çok daha güçlü ve stabildir. Tek diş implantlarının çoğu üç bileşenden oluşur, ancak bazıları iki parçalı ünitelerdir. Bu dental implantlar, implant postu ve abutment tek bir ünite olacak şekilde üretilir. İmplant protezi doğrudan implantların üzerine oturacaktır.


Diş İmplantlarının Nelerden Yapıldığını bilmek ister misiniz?

Mini dental implantlar sıklıkla iki parçalı üniteler olarak tasarlanır, bu nedenle abutment yerleştirildikten hemen sonra diş etinin üzerine çıkar. Zirkonya diş implantları, üç parçalı bir birim olarak da mevcut olmalarına rağmen, sıklıkla iki parçalı bir birim olarak tasarlanırlar. İzmir Karşıyaka Dentalizm Diş Kliniği ve Diş Hekimliği ekibi diş implantları hakkında herhangi bir sorun ve sorunuzda size yardıma hazırdır. İzmir Karşıyaka Dentalizm Diş Kliniği ve Diş Hekimliği, İzmir’in en iyi implant diş hekimlerine sahiptir. Randevu almak için her zaman bizi arayabilirsiniz.

 

loading...