İzmir Dentalizm Diş Hekimliği ekibi olarak, doğal dişlerinin çoğunu veya tamamını kaybetmiş hastalar için geleneksel implant destekli protezlere alternatif olarak All-on-4® dental implant tekniğini sunmaktan gurur duyuyoruz. Diş implantları, eksik dişlerden etkilenen ağızlara biçim, işlev ve sağlık kazandırmak isteyen hastalar için uzun süredir üstün tedavi seçeneğini temsil etmektedir. Geleneksel diş implantlarıyla ilişkili tek gerçek dezavantaj, tam bir takma diş setini sabitlemek için kemer başına altı ila on implantın gerekli olmasıdır.

Bunun pratik anlamda anlamı, birçok hastanın önce kemik grefti prosedürü geçirmeden dental implant cerrahisi için iyi adaylar olmadığıdır. Bunun nedeni, çene kemiklerinin altı ila on diş implantını destekleyecek kadar yoğun olmamasıydı. İyi aday olan hastalar bile implantlarını yerleştirebilmek için son derece uzun ve karmaşık bir ameliyattan geçmek zorunda kaldılar.

All-on-4® diş implantı tekniği, bir dizi protezi sabitlemek için kemer başına sadece dört implant gerektirerek geleneksel diş implantlarının yarattığı sorunları ele alır. İmplantlardan ikisi, kemik-implant oranını optimize etmek için stratejik bir açıyla yerleştirilmiştir; bu, İzmir Dentalizm diş Hekimlerinin geleneksel implantlarla mümkün olandan daha az çene kemiği yoğunluğuna sahip adaylarda diş implantı ameliyatı yapmasına olanak tanır. Olağanüstü sonuçlar üretirken prosedür daha hızlı, daha verimli ve daha az travmatiktir.

All-on-4® dental implant tekniği için iyi bir aday mısınız? Bunu öğrenmek için, bugün İzmir Dentalizm Diş Hekimlerimiz ile ilk görüşmenizi planlayın.

All-on-4® İmplant Destekli Protezler için Uygunluk

All-on-4® dental implantlar, hastanın ihtiyaçlarına bağlı olarak üst arkta, alt arkta veya her iki arkta takma dişleri sabitlemek için kullanılabilir. Tedavi, hem mevcut protez kullanıcıları hem de ilk kez protez takılacak olanlar için potansiyel olarak idealdir. Mevcut protez kullanıcıları, geleneksel protezlerin aksine, All-on-4® implant destekli protezlerin kaymayacağını veya yerinden kaymayacağını görecekleri için özellikle iyi adaylardır. Tedaviden yenilenmiş bir kolaylıkla ve güvenle ısırabilir, çiğneyebilir, konuşabilir ve gülümseyebilirler.

Genel Olarak, All-On-4® Adayları:

Dişlerin çoğunun veya tamamının arklardan birinde veya her ikisinde eksik olması: Dental implantlar kronları ve köprüleri sabitlemek için kullanılabilirken, All-on-4® yalnızca tam arklı protezleri sabitlemek için kullanılan bir yöntemdir.

Ameliyat olmak için yeterince sağlıklı olmak: İmplantların yerleştirilmesi cerrahi bir prosedürdür ve bu nedenle belirli bir derecede risk içerir.

Sigara içmemek: Ameliyattan iyileşirken sigara içmek kesinlikle yasaktır ve hastaların iyileştikten sonra sigara içmemeleri şiddetle tavsiye edilir. Sigara içmek, diş eti hastalığı da dahil olmak üzere implant başarısızlığına neden olabilecek birçok ağız sağlığı sorunu riskini artırır.

İyi bir çene kemiği yoğunluğuna sahip olmak: All-on-4® geleneksel implantlardan daha az kemik yoğunluğu gerektirirken, implantları desteklemek için belirli bir yoğunluk miktarı gereklidir. Yeterli kemik yoğunluğuna sahip olmayan hastalar, All-on-4® prosedüründen önce bir kemik grefti prosedürüne tabi tutulmalıdır.

All-on-4® Adayı Olup Olmadığınızı Öğrenin

All-on-4® tedavisine aday olup olmadığınızı öğrenmek için lütfen bugün İzmir Dentalizm diş Hekimlerimiz ile iletişime geçin.

loading...