All-On Four Nedir?

All-On Four, tüm dişlerinizin çeneye sabitlenen 4 implant sayesinde restore edilebilmesi işlemidir.

İmplantlar Nasıl Çalışır?

Öncelikle bilmeyenler için bir implantın nasıl çalıştığını açıklamalıyız. Çene kemiğinize tam oturan küçük bir titanyum vida yerleştirerek dişinizin kökünün değiştirilmesine implant tedavisi denir. Titanyum insan biyolojisine tamamen uyumludur. İmplantı yerleştirmek için küçük bir ameliyat gereklidir. İmplant yerleştirildikten sonra gerçek bir gülüş kazanabilmeniz için kron malzemeden bir diş eklenir. İmplantınız ve kuronunuz dişlerinizin ve çene kemiğinizin işlevselliğini artıracaktır. Bu aynı zamanda dişlerinizi ve diş etlerinizi sağlıklı tutmak kemik stimülasyonunu sağlayacaktır.

Neden All-On Four?

Gördüğünüz gibi tek bir implant bir süreç alabilir. Hem de dişinizin üst veya alt sırasındaki her bir diş için bir implant almanız gerekebilir. Ancak yine çene kemiğine sabitlenen 4 implant ile tüm bölge dişleriniz tamamen sabitlenebilir ve değiştirilebilir.

Bu tedavi planını tarif etmek için “1 Günde Diş” ifadesi kullanılabilir. İşlemle aynı gün dişleriniz neredeyse restore edilebilir ve iyileştirilebilir. Dentalizm olarak, bu mükemmel hizmeti sizin için en donanımlı ve uygun koşullarda sağlayabiliriz. Ayrıca diş sağlığınızı destekleyecek ve iyileştirecek tüm diş hizmetlerini gerçekleştiriyoruz.

All-On Four Avantajları Nelerdir?

 • Tam dişsiz hastalara aynı gün, tek bir cerrahi işlem ile sabit diş protezi yapabilme imkanı sunar.
 • Sinüs lifting (sinüs yükseltme ameliyatı), kemik ilavesi gibi bir ileri cerrahi işlem uygulanmadığından operasyon daha kolaydır.
 • Dental implant ameliyat süresi oldukça kısadır.
 • Kullanılan dental implant sayısı azaldığı için ve ekstra cerrahi işlem gerektirmediğinden dolayı maliyeti daha da düşüktür.
 • Kişiyse özel planlama, estetik bir görünüm ile gülüş estetiği sağlanır.
 • Temizliği ve bakımı kolaydır.
 • Hareketli diş protezi kullanamayan hastalar için uygundur.
 • Dizaynı damaklı diş protezine (tam diş protezi) göre farklıdır. Hastanın damak kısmını kaplamadığı için kullanımı daha kolaydır.
 • Tedavi seansı sayısı az olduğundan, şehir veya ülke dışında ikamet eden hastalar için uygundur.

Kimlere Uygulanabilir?

Bu tedavi dental implant ameliyatına engel teşkil edecek herhangi bir sistemik hastalığı bulunmayan ve yeterli kemik hacmine sahip, tam dişsiz (hiç dişi olmayan) hastaların hepsine uygulanabilir. İşlem sonrası dental implantların üzerine sabitlenen geçici diş protezi hemen kullanılabilir. Ancak dental implantlar ile kemiğin kaynaşma süreci olan 3 aylık dönemde hastaların tavsiye edilen bir diyet şekliyle beslenmesi gerekir. Bu süreç tamamlandıktan sonra yapılacak daimi protez ile normal beslenme düzenine geri dönülebilir.

Aynı gün diş implantları size aynı gün içinde yeni bir diş seti verir. Bu, vakanın ihtiyacına ve sabit protez mi yoksa sabit kuron ve köprülerin mi istendiğine bağlı olarak 'All-on 4 implant' tekniğini kullanarak veya her çenede 6-8 implant ile olabilir.

'Aynı gün' konsepti, bazı durumlarda tek diş veya birkaç diş için de kullanılabilir, ancak daha yaygın olarak tam bir çene veya set ile ilgilidir. 'All-on 4 implant' tekniği kullanılarak veya vakanın ihtiyacına ve sabit protez veya sabit kuron ve köprü istenmesine bağlı olarak her çenede 6-8 veya daha fazla implant ile yapılabilir.

All-on 4 implantlar, eksik dişlerden özgüveni ve yaşam kalitesi etkilenen herkes için hızlı, güvenli ve uygun maliyetli bir diş tedavisidir. All-on 4 implantlar, bazen kemiğin yeniden yapılandırılması gerekmesine rağmen, kemik eksikliği olan kişilerde bile işe yarar. All-on 4 implant, halihazırda protez takan ve tekrar sabit dişlere sahip olmak isteyenler için harika bir diş tedavisidir.

Peki, Nasıl Çalışır?

Yeni bir "sabit" diş seti (köprü veya sabit protez) aynı gün yerleştirilen diş implantlarına vidalanır. Başlangıçta bunlar harika görünen ve hissedilen geçici bir diş setidir ve daha sonra birkaç ay sonra daha kalıcı bir diş seti ile değiştirilir. 'All-on 4' ile sabit bir protez, yalnızca 4 diş implantı ile tam bir eksik diş arkının yerini alır. Hiç doğal dişiniz kalmadıysa veya kalan birkaç dişinizin daha çekici ve uzun vadeli bir çözümle değiştirilmesini istiyorsanız, ister 'All- on 4' implantlar üzerine sabit bir protez veya sabit bir protez olsun, implant çözümü sizin için mükemmel bir seçenektir. 6-8 implant üzerinde köprü çalışması.

Dentalizm implantlar konusunda yüksek deneyime sahipuzmanlar ile bu tedavilerin en iyi sonuçları ve dayanıklılığı elde etmek için son derece deneyimli implant cerrahları tarafından gerçekleştirildiğini kabul etmektedir.

All-On Four İmplantın Faydaları

Bazıları kemik grefti ve çok sayıda randevu gerektiren alternatif restoratif tedavilerle karşılaştırıldığında, 4 diş implantının tümü bir dizi avantaj sunar:

 • Yüksek kaliteli tam diş restorasyonu
 • Tam protez takan veya az dişi kalmış kişiler için özellikle uygundur
 • Sabit dişler genellikle bir günde takılır
 • Daha az invaziv ve hızlı olabilir
 • Ekonomik bir çözüm olabilir
 • Belirli yiyeceklerden kaçınmaya veya yiyeceklerin sıkışması konusunda endişelenmenize gerek yok
 • Diş etleri ve protezler arasında ağrılı sürtünme olmaz

All-On Four prosedürü ve bakım sonrası

İlk konsültasyon ve X-ışınları, BT taraması ve diş ölçüleri dahil olmak üzere çeşitli ayrıntılı teşhisler, kemik yapınızı ve herhangi bir ekstraksiyona ihtiyacınız olup olmadığını belirleyecektir. Bir dizi planlama randevusu gereklidir ve ardından dört implant, zamanla doğal kemiğe tamamen kaynaşacak şekilde çeneye yerleştirilir. İlk sabit protez genellikle aynı gün takılır ve son yerleştirme birkaç ay sonra mükemmelleşir. Protez tipine, seçilen malzemelere, özel vakanın gereksinimlerine bağlı olarak, örn. kemik rekonstrüksiyonu (greftleme/büyütme) gerekliyse ve ne ölçüde olursa, ücretler duruma göre değişir.

İmplantlarınıza iyi bakmanız hayati önem taşır, bu nedenle diş hijyenistimiz ile düzenli bakım ziyaretleri ve iyi bir evde diş bakımı taahhüdü, uzun vadeli başarı için çok önemlidir.

All-On Four diş implantları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizi arayın, hayatınız bir daha asla eskisi gibi kötü olmayacak!