Genellikle diş implantı ameliyatları sorunsuz geçer. Genel oran olarak 10 diş implant prosedürünün 9'u sorunsuz geçmektedir. Bir diş implantı prosedüründen sonra tükürüğünüzde bir miktar kan bulmak çok sıra dışı bir şey değildir. Bununla birlikte, bazı insanlar için, özellikle ilk ameliyatları ise endişe verici olabilir. Ama ne kadar kan çok kandır? Ne zaman endişelenmeye başlamalısın? Bugün, İzmir Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ve Diş Hekimliği bu konuda her şeyi öğrenmenize yardımcı olacak.

Diş İmplant Ameliyatından Sonra Yapılması Gerekenler

Diş implantı yaptırmak ciddi bir işlemdir. Bu yüzden ciddiyetle tedavi etmeniz gerekiyor. İşlem sonrası bakım önemlidir. Uygun bakım, ağrıyı en aza indirmenize ve enfeksiyon geliştirme şansınızı azaltmanıza yardımcı olacaktır. En iyi tavsiye, tıp uzmanının emirlerine uymaktır. Ne yazık ki, bu birçok insanın başaramadığı bir şeydir. Endişelenmeyin, diş hekiminiz sizi olağan dışı bir şey yapmaya zorlamaz: sert yiyeceklerden kaçının, implantın etrafındaki flaşı karıştırmayın ve fırçalamadan veya diş ipi kullanmadan ağzınızı temiz tutun.

Diş İmplant Ameliyatından Hemen Sonra

İmplantın yerleştirildiği noktanın üzerindeki gazlı bez 30 dakika yerinde tutulmalıdır. Kan akışı azalıncaya kadar düzenli aralıklarla değiştirilmelidir. Genellikle, leke 30 ila 60 dakika sonra ağır kanamayı durduracaktır. Birkaç saat sürecek olan lokal anestezinin etkisi geçer geçmez ağrıyı hafifletmek için reçete edilen ilacınızı alın.

Burada ayrıca yapmanız gereken birkaç şey var:

  • Ameliyattan sonraki gece yara bölgesini durulamayın veya dokunmayın. Alanı temiz tutmak için nazikçe durulama önerilir.
  • İnsanların tekrar kendilerini iyi hissetmeden önce 7 ila 10 gün dinlenmeleri nadir değildir.
  • İşlemi takip eden hafta şiddetli fiziksel aktivite yapmamalısınız. Bir hafta sonra normal şekilde yemeye ve egzersiz yapmaya başlayabilirsiniz.
  • Yüzünüzün şişmeye başlaması ihtimali vardır. Bu olursa, şişliği gidermek için bir buz torbası kullanın.
  • İlk birkaç gün çok hızlı ayağa kalkmaktan kaçının çünkü kanın başınıza hücum etmesine ve implant çevresindeki bölgede kanamanın artmasına neden olabilir.

Diş İmplant Ameliyatı Sonrası Kanama

Ameliyattan sonraki ilk 3 gün içinde genellikle irin sızması, hafif kanama veya kırmızı tükürük olması beklenir. Kanama devam ederse, sakin olun ve kanamayı durdurmak için bölgeye gazlı bez kullanın. Gazlı bezi yerine koyun ve yaklaşık 30 dakika boyunca sıkıca ısırın.

Gazlı bez, herhangi bir kan emmesini önlemek için soğuk suyla nemlendirilmelidir. Yeni bir pıhtı oluşmaya başladığında gazlı bez daha beyaz ve daha az kırmızı olmalıdır. Gazlı bez kanamayı durdurmazsa, bunun yerine bir çay poşeti kullanın.

İzmir Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ve Diş Hekimliğinde Diş İmplant Cerrahisi Hakkında Bilgi Edinin

İzmir Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ve Diş Hekimliği  bu noktada yıllardır İzmir ve Karşıyaka’daki hastalara yardım ediyor. Diş implantı ameliyatına ihtiyacınız varsa veya bu konuda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, iletişime geçmekten çekinmeyin.

loading...