Diş İmplantı Ameliyatından Sonra Ağrı Hisseder miyim? Diş implantı ameliyatı sonrasında sürecin normal olduğunu nasıl anlarsınız? Bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız okumaya devam edin. İzmir Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği web sitesinde diş implantları hakkında daha fazla bilgi edinmeniz için bir bilgi arşivi oluşturuyoruz. Diş implantı yaptırmak gereğiniz veya düşünceniz varsa ve iyileşme süreci hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, ilk olarak tedavinizden sonra ağrı ve rahatsızlık hissedip hissetmeyeceğinizi ve ne kadar süreceğini merak ediyor olabilirsiniz. İzmir Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nin bu kılavuzunda, bilmeniz gereken her şeyi tartışacağız.

Ağrınız Genellikle 24-72 Saat İçinde Zirveye Ulaşır ve Azalmaya Başlar

Diş implant veya diğer sık anılan ismi ile dental implant yerleştirme işlemi sırasında kullanılan uyuşturma ve sedasyon sayesinde ameliyat sırasında veya ameliyattan birkaç saat sonra herhangi bir ağrı veya rahatsızlık hissetmezsiniz.

Bununla birlikte, implantınız yerleştirildikten sonra muhtemelen biraz ağrı hissetmeye başlayacaksınız. Diş hekimlerimizi ağrı kesici için bir reçete oluşturacaktır. İşlem zamanlarında veya daha önce kullandığınız ağrı kesiciler varsa, bunları mutlaka diş hekiminize bildirmelisiniz. Ve ağrı kesicileri talimatlara göre almalısınız. Ağrı ve rahatsızlığa yardımcı olması için ağrı kesiciler yanında  tuzlu su durulamaları ve buz paketleri de kullanabilirsiniz.

İmplant bölgesinin yakınında ağrı hissetmek ve kanama, morarma, şişme ve iltihaplanma gibi diğer semptomları fark etmek yaygındır. Ve bu semptomlar genellikle ameliyatınızdan sonraki 3 gün içinde zirveye ulaşır ve ardından kaybolmaya başlar.

7 Güne Kadar Ağrı ve Diğer Belirtileri Yaşayabilirsiniz

Yaklaşık 3-7 gün sonra, implant bölgesinin çevresinde muhtemelen hala biraz ağrı ve hassasiyet hissedeceksiniz. Ancak, daha az ağrılı olmaya başlamalıdır. Ameliyattan sonra genellikle 1-3 gün içinde işe veya okula dönebilirsiniz.

Diğer semptomlarda da bir azalma olduğunu fark etmelisiniz. Kanama en fazla 3-4 gün içinde durmalı, morluk ve şişlikler de ameliyattan bir hafta sonra azalmaya başlayacaktır.

Tedavinizin Ardından 7-14 Gün İçinde Ağzınız Tamamen İyileşecektir.

Diş hekimlerimiz tarafından size verilen iyileşme talimatlarını izlediğiniz sürece, implant yerleştirme ameliyatınızdan sonraki 2 hafta içinde ağzınız tamamen iyileşmiş olmalıdır. Bu süre zarfında, implantınızın düzgün şekilde iyileştiğinden emin olabilmemiz için bir takip randevusu için diş kliniğimize geleceksiniz.

Bu zamana kadar, üzerine baskı uygularsanız implantınız biraz hassas olsa da, hiçbir rahatsızlık veya ağrı hissetmemelisiniz. Minimum (varsa) şişme ve morarma olmalıdır.

Dental implantınız yerleştirildikten sonra 1-2 hafta veya daha uzun süre şiddetli ağrı hissetmek yaygın değildir. Bu, implantınızda bir sorun olduğunu gösterebilir. Enfekte olmuş, diş etlerinize ve çenenize düzgün şekilde yapışmamış veya metal alerjisi nedeniyle reddedilmiş olabilir.

 

Tedaviden 7-14 gün sonra şiddetli ağrı ve rahatsızlık hissederseniz, konsültasyon için hemen İzmir Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ekibi ile iletişime geçin.

İzmir Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Diş İmplantlarıyla İlgileniyor musunuz? Hemen Randevu Alın!

İzmir diş implantı çözümlerinde uzman olan İzmir Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği gülümsemenizi geri kazanmanıza yardımcı olmak için hizmet vermektedir. İzmir Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde diş implant cerrahisinde uzmanız. Daha fazla bilgi edinmek için çevrimiçi olarak bizimle iletişime geçin veya bir randevu ayarlamak ve diş implantları için iyi bir aday olup olmadığınızı öğrenmek için bizi arayın.

loading...