Dental implant tedavisi başarılı olduğunda, dayanıklılığına, stabilitesine, rahatlığına ve uygunluğuna yaklaşmaya bile yaklaşan başka bir tedavi seçeneği yoktur. Peki bir hasta dental implant tedavisinin başarısını sağlamak için ne yapabilir? Deneyimli İzmir Dentalizm dental implant cerrahları olarak hastalarımıza dental implant tedavilerinden en etkili sonuçları almalarına yardımcı olmak için dental implant ve osseointegrasyon başarısı ipuçlarını anlatmaktan mutluluk duyuyoruz.

Osseointegrasyon Nedir?

Osseointegrasyon, dental implant tedavisini tartışırken kullanılan bir terimdir, ancak çoğu hasta için yabancı bir kelimedir. Osseointegrasyon, bir hasta dental implant tedavisinden iyileşirken gerçekleşen kaynaştırma sürecini tanımlamak için kullanılan tıbbi terimdir.

Osseointegrasyon meydana geldiğinde, diş implantı esasen diş etlerinin ve çene kemiğinin bir parçası haline gelecektir. Çene dokuları implantın etrafında büyüyecek ve implanta ilave güç ve stabilite sağlayacaktır. Osseointegrasyon, dental implant tedavisinin başarısı için gerekli bir süreçtir. Osseointegrasyon olmadan dental implantlar, dental restorasyonları sabitlemek için asla yeterince güvenli olmayacaktır.

Osseointegrasyon Başarı İpuçları

Osseointegrasyon, hastanın ağız sağlığı iyi olduğu sürece kendi başına gerçekleşmesi gereken doğal bir süreçtir. Bununla birlikte, osseointegrasyon sürecini engelleyebilecek koşullar ve alışkanlıklar vardır, bu nedenle ameliyat sonrası tüm bakım talimatlarına uymak önemlidir. Aşağıdaki ipuçları, hastaların osseointegrasyonun gerçekleşmesini ve dental implant tedavisinin nihayetinde başarılı olmasını sağlamalarına yardımcı olabilir:

İmplantların yerleştirilmesiyle ilgili komplikasyonları önlemek için Dr. Abide gibi deneyimli ve bilgili bir diş implantı cerrahı seçin.

Tüm Reçeteli Antibiyotikleri Belirtildiği Şekilde Kullanın

Ağızdaki bakterileri daha da azaltmak için antibakteriyel gargara kullanmayı düşünün.

Dental implant tedavisinden en az iki hafta önce ve iyileşme süreci boyunca alkol ve sigara kullanmaktan kaçının.

Çürüme ve enfeksiyondan kaçınmak için düzenli olarak fırçalamaya ve diş ipi kullanmaya devam edin (ameliyattan sonraki ilk birkaç gün doğrudan implant bölgesinden kaçınılması gerektiği unutulmamalıdır)

İki Yılda Bir Diş Muayeneleri Ve Bakımı İçin Bir Program Tutun

Dental implant yerleştirilmesinden sonraki haftalar ve aylarda planlanmış takip randevularını saklayın

Olağandışı yan etkileri mümkün olan en kısa sürede İzmir Dentalizm Diş Hekimlerimize bildirin.

Bize Ulaşın

Dental implant süreci ve bunun gülüşünüzün sağlığına, gücüne ve güzelliğine nasıl fayda sağlayabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, en kısa zamanda bizimle iletişime geçin.