Bir veya daha fazla diş implantı takmak, lokal anestezi altında gerçekleştirilebilecek olsa da cerrahi bir prosedürdür ve çene kemiğinize gömülü bir titanyum implanta sahip olma fikrinin bu çizgiyi takip etmenin önünde çok gerçek bir engel oluşturabileceğini anlıyoruz.
Bu blog yazımızdaki bilgiler aracılığıyla içinizin rahat etmesini umuyoruz.

Gülüşünüzü Geri Getirmek

Genellikle diş implantlarına ihtiyaç duyan birinin yaralanma veya diş çürümesinden kaynaklanan diş kaybı yaşadığı bir durumdur. Sonuç olarak geçmişte büyük bir rahatsızlık yaşamış olabilirler. Bir dişi çektirmek genellikle belirsizlikle karşılanır.

Daha sonra gülümsemem nasıl görünecek?

Düzgün yemek yiyip konuşabilecek miyim?

İnsanlar açık araları olan dişlerim hakkında ne düşünecek?

Bu ortak endişeler, bir kişinin güveni ve öz saygısı üzerinde şaşırtıcı derecede büyük bir etkiye sahip olabilir. Hastaların tamamına yakını implant yaptırmanın diş çektirmeye göre hem konfor açısından hem de psikolojik olarak çok daha kolay bir deneyim olduğunu söylemektedir. Belki de bunun nedeni, bir diş implantının kaybedilen bir vücut parçasını restore etmesi ve bir gülümsemeyi yeniden bütünleştirmenin bir yolunu temsil etmesidir.

İhtiyaçlarınızı Karşılamak İçin Bir Diş İmplantı Tedavi Planı Oluşturmak

İzmir Karşıyaka Dentalizm diş kliniğimizde diş implantlarınız olmadan önce sizinle çok zaman geçiriyoruz. Değerlendirme randevuları sırasında dişleriniz hakkında ne düşündüğünüzü, arzu ettiğiniz sonuçları, ihtiyaçlarınızı, endişelerinizi, korkularınızı ve beklentilerinizi mümkün olduğunca öğreniyoruz. Sunduğumuz tedaviyi ihtiyaçlarınızı karşılamakla dikkatli bir şekilde hizalayarak, implant randevunuza rahatlamış, kendinden emin ve ilgilenilmiş hissederek gitmenize yardımcı olabiliriz; ayrıca herhangi bir kısa vadeli rahatsızlığın uzun vadeli sonuçlara değeceğinden emin olacaksınız.

Bir diş implantı yerleştirmeden önce, her zaman ağzınızın sağlıklı olduğundan ve herhangi bir sorunun çözüldüğünden emin olacağız. Bu nedenle, herhangi bir ağrı veya rahatsızlık duymadan işleme girmelisiniz.

Diş implantlarını mümkün olan en hafif dokunuşu sağlamak için son teknoloji ekipman kullanarak ve büyük bir eğitimle destekleyerek yerleştiriyoruz. İmplant diş etlerinize ve çene kemiğinize girerken herhangi bir ağrı hissetmemeniz için size lokal anestezi verilecektir.

Ameliyat Sonrası Mükemmel Bakım

Diş implantları takıldıktan sonra, diş etlerinizdeki dikişler nedeniyle biraz rahatsızlık hissedeceksiniz. İyileşmenizin ne kadar süreceği, yerleştirdiğiniz implantların sayısına, nereye yerleştirildiklerine ve yerleştirildikleri çene kemiğinin durumuna bağlıdır. Bir implantınız varsa, herhangi bir kesintiye ihtiyacınız olmayabilir ve genellikle bir veya iki gün içinde kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Birden fazla implantınız varsa, iyileşmeniz bir hafta ila 14 gün sürebilir. Ağrı yönetimi ve diş etleriniz iyileşene kadar ne yemeniz gerektiği dahil olmak üzere ameliyat sonrası bakımınız hakkında size ayrıntılı talimatlar veriyoruz.
Çene kemiğinizin implant çevresinde güçlenmesi yaklaşık dört ila altı ay sürecektir. İmplantların sağlam olduğundan emin olduktan sonra, her diş implantına bir abutment takabilmemiz için diş etinize küçük kesikler yapmak için ikinci bir prosedüre ihtiyacınız olacak. Protez diş daha sonra bu dayanak üzerine oturur. Bu noktada eksik dişlerinizi tamamlayarak size güzel bir gülüş kazandırıyoruz.

Şaşırtıcı Derecede Rahat

Çoğu hasta, dental implant prosedürlerinin ne kadar konforlu olduğuna şaşırır. İnsanların çoğu için, diş implantlarının faydaları herhangi bir geçici rahatsızlıktan çok daha fazladır. Diş implantları, sağlıklı dişlerin görünümünün yanı sıra ısırığınızın gücünü ve işlevini de geri kazandırır. Sizi kemik kaybından koruyabilir ve gelecekteki diş problemlerini önleyerek yıllarca öngörülebilirlik sağlayabilirler.

İzmir Karşıyaka Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı, Diş Hekimliği diş kliniğimizdeki diş implantları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz veya bu prosedürle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizi arayın, biz de her şeyi daha ayrıntılı olarak açıklayalım. 30 dakikalık dental implant konsültasyonu için bizi +90 232 369 70 79  numaralı telefondan arayın.