Bu blog gönderisinde, hastalarımızın yılda iki kez diş temizliği dışında bizi görmeye gelmelerinin en önemli yedi nedenini vurgulayacağız.

1. Kendinizi Gülüşünüzü Saklarken Buluyorsunuz

Herkesin neden kapalı dudaklı bir gülümsemenin arkasına saklandığına dair kişisel nedenleri vardır. Belki yontulmuş veya eksik bir diştir? Veya belki de dişleriniz olmasını istediğiniz kadar inci gibi beyaz değildir. Güvenilir bir kozmetik diş hekimine sahip olmak, gerçekten gurur duyduğunuz ve kendinize güvendiğiniz bir gülümsemeyi geri kazanmanıza yardımcı olabilir. Hatta burada web sitemizde gerçek hastalardan alınan inanılmaz kozmetik diş hekimliği sonuçlarından bazılarını görebilirsiniz.

2. Yemek (Hatta İçmek) Acıtıyor

Hassasiyet, bir kavite demlemesinin açıklayıcı bir işareti olabilir. Artı, yemek ve içmek asla acı verici olmamalıdır; keyifli olmalılar. Yemek yerken ve içerken ağrı, diş çürüğü, diş eti hastalığı, aşınmış mine ve diş hekiminizin teşhiste yardımcı olabileceği birkaç başka sorunun da işareti olabilir.

3. Çene Ağrısı Yaşıyorsunuz

Çene ağrısı genellikle baş ağrısına ve kulak ağrısına yol açabilir ve tedavi edilmezse daha ciddi hasarlara yol açabilir. Temporomandibular eklem (TMJ) bozukluğundan muzdarip olduğunuzun bir işareti olabilir. TME bozukluğu, çenenizi kafatasınıza bağlayan eklemin yaralanmasından kaynaklanır ve kesinlikle diş hekiminizi ziyaret etmeyi garanti eder. Reçeteli anti-enflamatuarlar, Botox, sıcak kompresler veya ısırma koruyucuları genellikle TME için gerekli tedavilerdir.

4. Ağzınızda Lekeler ve Yaralar Fark Ettiniz

Muhtemelen doğru görünmüyorsa veya doğru hissetmiyorsa, öyle değildir. Herhangi bir leke türü bir haftadan uzun sürerse bu, diş hekiminizi görme vaktinin geldiğinin bir işaretidir. Ağız yaralarının nedenleri değişkendir. Diş telleri, takma dişler veya yiyeceklerden kaynaklanan başka bir keskin kenardan kaynaklanabilirler. Veya temel neden, enfeksiyon veya virüs gibi daha ciddi bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Onları teşhis ettirmek için diş hekiminize gitmelisiniz.

5. Diş Etleriniz Kanıyor

Kanayan diş etleri genellikle diş etlerinin etrafında plak birikmesinin neden olduğu diş etlerinin iltihaplanması olan diş eti iltihabının bir belirtisi olabilir. Bazen diş eti kanaması, yumuşak kılları olmayan bir diş fırçasından, diş ipi kullanmaya yeni başlamanızdan veya hatta keskin kenarları olan yiyecekleri yemekten kaynaklanabilir. Kanama şiddetlenirse ve diş etlerinizde ağrı veya renk değişikliği başlarsa, diş hekiminiz tarafından ele alınmalıdır.

6. Ağız Kokusundan (kötü nefes) Muzdaripsiniz

Ağız kokusunun nedenleri kötü ağız hijyeni, sigara ve hatta sindirim sorunları arasında değişebilir. Diş hekiminizi görmek, nedenleri daraltmanıza ve sizin için doğru olan bir tedavi planı yapmanıza yardımcı olabilir.

7. Sigara veya Tütün Kullanıcısısınız

Sigara ve tütün kullanımı birçok hastalık ve ağız kanseri riskini artırır. Düzenli olarak ağız kanseri taraması yaptırmak tüm hastalar için bir zorunluluktur, ancak tütün ürünleri kullananlar için önemi daha da artmaktadır.

İzmir Karşıyaka’da En İyi Diş Hekimlerinin Bulunduğu Diş Kliniği; Dentalizm

Dişçiye görünmek için yedi yaygın neden hakkındaki yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz! Koruyucu diş bakımı uzun vadede sağlığınızı (ve cüzdanınızı) koruyacaktır. Bu nedenle, bir şeyin doğru görünüp görünmediğini veya garip hissettirip hissetmediğini sorgularken, bu, telefonu kaldırıp randevu almak için diş hekiminizi aramanın iyi bir zaman olduğunun ilk göstergesi olabilir. Üzgün olmaktansa proaktif ve güvenli olmak her zaman daha iyidir. Şimdi ve gelecekte tüm diş ihtiyaçlarınız için size hizmet vermeyi dört gözle bekliyoruz.