İzmir Karşıyaka’da bulunuyorsanız ve implantların sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, bugün İzmir Karşıyaka Dentalizm Diş Kliniği ve Diş Hekimliği ile iletişime geçin!

Diş Kaybettikten Sonra Neden Kemik Erimesi Oluşur?

Çene kemiğiniz, tıpkı vücudunuzdaki diğer kemikler veya dokular gibi, sağlıklı ve güçlü kalmak için uyarılmaya ihtiyaç duyar. Kas kullanmazsanız, bozulur. Aynı şey çene kemiğiniz için de geçerlidir. Dişleriniz sağlıklı olduğunda, kökler çiğneme ve ısırma kuvvetini çene kemiğinize iletir. Bu, kemiği uyarır ve sağlıklı tutar.


Ama bir dişi kaybettiğinizde, kök gitmiş olur. Artık günlük aktivitelerin baskı ve kuvvetinin çene kemiğinize iletilmesinin bir yolu yoktur. Buna karşılık, bu çene kemiği erimesine neden olur. Kemik yavaş yavaş zayıflar ve bozulur. Diş implantı yaptırmazsanız, dişinizi kaybettikten sonraki 1 yıl içinde etkilenen bölgedeki çene kemiği kütlesinin %25'ini kaybedebilirsiniz.


Diş İmplantı Kemik Kaybına Nasıl Yardımcı Olur?

Diş implantları, yapay bir kök işlevi gördükleri için kemik kaybına yardımcı olur. Bir diş implantı cerrahi olarak diş etinize ve çene kemiğinize yerleştirilir. Ardından, iyileştiğinde, günlük çiğneme, gülümseme ve ısırma gücünü çene kemiğinize iletir. Bu, kemiğin daha fazla bozulmasını önler ve aslında onu güçlendirebilir.


Diş implantı yaptırırsanız, çenenizi zayıflatabilecek ve yüz görünümünüzde değişikliklere neden olabilecek kemik kaybı konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır. İmplantınız çene kemiğinizi tıpkı doğal bir diş gibi uyararak kemik erimesini önleyecektir.


Osseointegrasyon – Güçlü, Uzun Süreli Bir Restorasyonun Anahtarı

"Osseointegrasyon" adı verilen bir süreç, hem diş implantlarının uzun kullanım ömrünün hem de çene kemiğini güçlendirme ve koruma konusundaki benzersiz yeteneklerinin anahtarıdır. Osseointegrasyon, bir diş implantının çevreleyen kemiğe kalıcı olarak bağlandığı ve etkili bir şekilde ağzınızın doğal bir parçası haline geldiği süreci ifade eder.


Bu nedenle diş implantlarında titanyum kullanılmaktadır. İyileşirken doğal kemik dokunuzla kalıcı olarak bağlanma ve kaynaşma konusunda eşsiz bir yeteneğe sahiptir. Osseointegrasyon işlemi tamamlandıktan sonra (implant yerleştirildikten sonra genellikle 3-6 ay sürer) implant kalıcı olarak çene kemiğinize bağlanır.


İzmir Karşıyaka’da Diş Sorunlarınız İle İlgili Tüm İhtiyacınız Olan Yardımı Alın!
İzmir Karşıyaka Dentalizm Diş Kliniği ve Diş Hekimliği eksik dişleri tamamlayabilir, kötü olanları değiştirebilir ve size çekici bir gülüş için diş restorasyonu sağlayabilir. Eksik dişleriniz için çenenizi sağlıklı tutmaya yardımcı olacak uzun süreli bir çözüm istiyorsanız, implantlar en iyi seçimdir. Size uygun olup olmadıklarını öğrenmek için bizimle iletişime geçin. Sizi yakında görmeyi umuyoruz!