İzmir Dentalizm Diş Hekimliği Polikiniğimizde çoklu diş değiştirme çözümü arayan hastalar için özel yapım bir diş köprüsü için mükemmel bir destek olarak dental implantları önermekteyiz. Dental implantlar ve köprüler birlikte, uzun yıllardır insanların gülümsemelerini çarpıcı biçimde değiştiriyor.

Dental İmplantlar ve Köprüler Nasıl Çalışır?

Dental implantlar, çene kemiğine yerleştirilen küçük titanyum vidalardır. İmplantlar yerleştirildikten sonra, osseointegrasyon olarak bilinen dört ila altı aylık bir iyileşme süresi boyunca çevre dokularla bütünleşirler. Yalnızca diş köprüsü gibi özel yapım restorasyonları desteklemek için tasarlanmamışlardır, aynı zamanda doğal diş kökleri gibi hareket ederek çene kemiği içindeki sinirlerin uyarılmış halde kalmasına yardımcı olurlar. Bu, çene kemiğinin uzun süreli sağlığını korumaya ve kemik kaybını önlemeye yardımcı olur.

İmplant destekli bir köprü tipik olarak, çevredeki dişlerle doğal olarak uyum sağlamak için renk uyumlu tıbbi sınıf porselenden yapılır. Restorasyonunuz diş implantlarının üzerine güvenli bir şekilde oturacak ve boşluğu kapatmaya yardımcı olacaktır.

İmplant Destekli Köprünün Faydaları Nelerdir?

İmplant destekli bir köprü birçok büyük fayda sağlar:

Daha iyi ağız sağlığı: Geleneksel bir köprü, boşluğun her iki tarafında kalan dişleri desteklemek için kullanırken, implant destekli bir köprü, yakındaki dişleri veya diş etlerini tehlikeye atmaz. Aslında, çene kemiğinizin ve dişlerinizin yapısal olarak sağlam ve yerinde kalması için kemik yenilenmesini destekler.

Dayanıklı ve istikrarlı sonuçlar: Dental implantlar çene kemiği ile kaynaştığı için implant destekli bir köprü uzun yıllar dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Bir diş köprüsü yenilmez olmasa da, doğal dişlerinizle aynı basınca dayanabilir, böylece restore edilmiş diş fonksiyonunun ve en sevdiğiniz yiyeceklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Güzel estetik: Diş köprünüzü tasarlayan diş laboratuvarı, gülümsemenizin doğal estetiğiyle kusursuz bir şekilde uyum sağlayan bir restorasyon oluşturmak için ağzınızdan alınan ölçüleri kullanır. Çoğu insan, siz onlara söylemediğiniz sürece, implant destekli bir köprünüz olduğundan bile habersiz olacaktır.

Öz güvenin geri kazanılması: Dişlerinizdeki gözle görülür bir boşluk, güvenle gülümsemenizi engelleyebilir. Diş köprünüz yerleştirildiğinde, gülümseme isteğiniz artacak, özgüveninizin arttığını fark edeceksiniz ve daha iyi bir yaşam kalitesi deneyimleyeceksiniz.

Bize Ulaşın

Dental implantlar ve köprüler hakkında daha fazla bilgi almak ve gülümsemenizi ve özgüveninizi nasıl geri kazanabileceklerini öğrenmek için lütfen bugün ofisimizle iletişime geçin. İzmir Dentalizm Diş Hekimlerimiz ile görüşmeniz sırasında, prosedürü ayrıntılı olarak açıklayacak ve endişelerinizi gidermek için zaman ayıracaktır. Tedavi planınız, en iyi sonuçları elde etmeniz için arzularınıza uyacak şekilde özel olarak hazırlanacaktır. Danışmanlığınızı planlamak için e-posta formumuzu doldurun veya bizi 0 (232) 369 70 79 numaralı telefonumuzdan arayın.