Kendinizi bir diş acil durumunun ortasında mı buldunuz? Kırık veya çürük bir dişin yarattığı şiddetli ağrı veya şişlik için aslında asla iyi bir zamanda gelmezr. Ancak mesai saatleri dışında, hafta sonu, hatta bir tatil veya özel gün geldiğinde özellikle iyi bir zaman değildir. Ne kadar uygun, değil mi?


Bu nedenle, İzmir Karşıyaka’da size yakın bir acil diş hekimi arıyorsanız, İzmir Karşıyaka Dentalizm Diş Kliniği ve Diş Hekimliği’den başkasına bakmayın.


Acil Diş Problemlerini Ne Oluşturur?


Tüm acil durumlar gibi, acil diş sorunları olmadık anda ortaya çıkar ve beklemek, zamanında tedavi edilmezse ek travmaya ve uzun vadeli yan etkilere neden olabilir.

Aslında bir diş acil durumu rutinden başka bir şey değildir. Dişle ilgili acil durumlarda, diş etlerinde kanamaya ve yırtılmalara ve dişlerin yerinden oynamasına veya kırılmasına neden olabilecek şiddetli ağrı, rahatsızlık veya ağız travmasını gidermek için genellikle bariz ve acil eylem gereklidir.


Karşılaştığımız acil bir diş hekimine ihtiyaç duyma nedenlerinden bazıları hangileridir?


İzmir Karşıyaka Dentalizm Diş Kliniği ve Diş Hekimliği’nin yıllar boyunca gördüğü en yaygın diş acil durumlarından bazılarının neler olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Ve diyebiliriz ki bunlar kesinlikle akıl almazdan daha şok edici olana kadar geniş bir yelpazede yer alıyor. İşte bunlardan sadece birkaçı.

1) Şenlik Akşamlarından Kırık Bir Diş İle Çıkmak.


Partiler veya akşam şenlikleri tüm ayrıntılarını hatırlamama tehlikesinden daha fazlasıyla birlikte gelir. Bazen alkol sanıldığından daha zararlı olabilir. Bazen alkol aldığınız bardaklar böyle gecelerde diş kırıklarının düşündüğünüzden çok daha fazla sorumlusudur. Umulandan daha hızlı kullanılan bardaklar dişlerinize çarpıp, kırık dişinizin bir tarafıyla dolu gelebilir. Böyle durumlarda şansınız gereksiz bir diş onarımından sizi koruyamayabileceğinden dikkatli bir şekilde içmenizi tavsiye ediyoruz.

2) Büyük günden birkaç gün önce futbol oynamaktan kırılan diş.


Mutlu eş, mutlu hayat sözü doğru geliyorsa, düğün gününüze sürpriz bir eksik dişle başlamak, evliliğinize başlamak için en iyi yol değildir. Ya da halı sahadaki futbol yeteneklerinizi gösterirken dişinizin kırılması, düğün gününüze kadar geçen hafta içinde yapmanız gereken bir aktivite olabilir. Acil diş hekimlerimiz harikalar yaratabilir, ancak bir ön dişi birkaç gün içinde değiştirmek genellikle gerçekçi değildir.

3) Yılbaşı Günü'nde hindi budu yemekten çatlamış bir diş.


Hindi seviyorsanız, yılbaşı tatilinin hafta sonu acil diş hekimi ziyaretinden kaçınmak ve tüm alışveriş fırsatlarını kaçırmamak için hemen o hindinin kemiklerini kesmesini öneriyoruz.

4) Cipslerin damağınızı kesmekten kaynaklı muazzam miktarda ağrı, şişlik ve hatta ateş.


Cipslerin dişler için gizlenen bir tehlike olduğunu kim bilebilir? Keskin kenarlı herhangi bir şey yemek, genellikle diş etlerinizi veya damağınızı keserek ağrıya ve kolayca enfekte olabilen açık bir yaraya neden olabilir. Ağrı büyümeye devam ederse, dayanılmaz hale gelirse ve kendinizi iyi hissetmeye başlarsanız, enfeksiyonun yayılmasını önlemek için antibiyotik ve acil bakım gerektiren daha ciddi bir enfeksiyonunuz olabilir.


Devamlı Bir Diş Hekiminiz Yok Mu Ve İzmir Karşıyaka’da Acil Diş Sorununuz Mu Var?


İzmir Karşıyaka Dentalizm Diş Kliniği ve Diş Hekimliği uzmanlarımız size en uygun olmayan ve başınıza gelmiş tüm diş sorunlarında dahi mevcut bir hasta olsanız da olmasanız da size yardımcı olacaklar. İzmir Karşıyaka’da veya yakınızda bir diş hekimi arıyorsanız, bir sonraki acil diş durumunuzda size yardımcı olmak için buradayız.


Acil diş hekimliği hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve tanışmak için bizime iletişime geçin.