Bu basınç kanın pıhtılaşmasına ve pıhtı oluşmasına yardımcı olacaktır. Eve ek gazlı bezle gönderilseniz de, günün geri kalanında gazlı bezi değiştirmeniz gerekmeyebilir. Eve geldiğinizde gazlı bezi ağzınızdan çıkarıp atabilirsiniz ve bu aynı zamanda ilk ilaçlarınızı almak veya hafif bir yemek yiyip içmek için iyi bir zamandır.

 

Kanama

Cerrahi bir işlemden sonra 24 saate kadar tükürüğünüzde kırmızı bir ton olması normal olsa da, diş implantı işlemlerinden sonra genellikle çok az kanama olur. Gazlı bezi saatte bir değiştirmek, uygun pıhtı gelişimini sağlar ve her saat tükürmeyi, içmeyi veya gazlı bezi çıkarmayı sınırlamak yardımcı olacaktır.

 

Lokal Anestezik/Uyuşturucu İlaç

Uyuşturma ilacı genellikle ameliyattan 4-6 saat sonra sürer ve eve gidip rahat etmeniz için bolca zaman sağlar. Uyuşukluktan artık uyuşmazlığa geçişin mümkün olduğunca yumuşak olmasını sağlamak için ilaçlara talimat verildiği şekilde başlamak önemlidir.

 

Diş Fırçalama

Diş implantları yerleştirildikten sonra dişlerinizi fırçalamanız önerilir. Ağzınızı ve ameliyat bölgesini ne kadar temiz tutabilirsek enfeksiyon riski o kadar azalır. Cerrahi bölgenin kendisinin fırçalanması ÇOK NAZİK yapılmalı ve antibiyotikli ağız çalkalama suyunun o bölgedeki temizliğin çoğunu yapmasına izin verilmelidir. Dişlerin geri kalanı mümkün olduğunca temiz tutulmalıdır.

 

Yeme/İçme

İmplant ameliyatından sonraki ilk yiyecek veya içecek ameliyattan bir saat sonra alınabilir. Evde ve yerleştirildikten sonra, ilk gazlı bez çıkarılabilir. Daha yumuşak yiyecekler genellikle daha iyi tolere edilir ve yemek yerken cerrahi bölgenin kendisinden kaçınmak yardımcı olabilir. Her yemekten sonra gargara veya tuzlu su ile çalkalanması veya su dışında içilmesi tavsiye edilir.