Profesyonel diş bakımının nihai amacı hastaların doğal dişlerinin gücünü, sağlığını ve güzelliğini korumalarına yardımcı olmak olsa da, İzmir Dentalizm Diş Hekimleri diş kaybının birçok insan için bir gerçek olduğunu biliyor. Bir veya birden fazla dişini kaybetmiş kişiler, gülüşünü yeniden oluşturmak ve ağız fonksiyonlarını eski haline getirmek için restoratif diş hekimliği tedavisi görebilirler.

Dental implantlar, çok çeşitli dental restorasyonlar için bir temel sağlayan cerrahi olarak yerleştirilmiş titanyum vidalardır. Güvenlikleri, dayanıklılıkları ve uzun ömürleri nedeniyle diş implantları diş kaybı tedavisinde standart haline gelmiştir. Diş implantlarının başarılı olması için önemli miktarda kemik dokusu gerektiren çene kemiği ile kaynaşması gerekir.

Ne yazık ki, diş kaybını takiben kemik dejenerasyonu yaygındır ve bu da bazı hastaları prosedür için zayıf adaylar haline getirir. Ancak İzmir Dentalizm Diş Hekimleri, polikliniğimizde implant tedavisi öncesi kemik grefti işlemini gerçekleştirebilmektedir. Bir kemik grefti çene kemiğini güçlendirir ve hastaların dental implant tedavisinin faydalarından yararlanmalarını sağlar.

Kemik Yoğunluğu ve Diş İmplant Tedavisi

Dental implant adaylığının belirlenmesinde birincil faktörlerden biri hastanın dental implantı destekleyecek yeterli çene kemiği dokusuna sahip olup olmadığıdır. Kemik yoğunluğu, dental implant tedavisinin nihai başarısında hayati bir rol oynar. Dental implant ameliyatı sırasında İzmir Dentalizm Diş Hekimleri, dental implantları hastanın çene kemiğine yerleştirecektir. Ancak bu tek başına implantların diş restorasyonlarını desteklemesi için gereken güvenliği sağlamaz.

Dental implant tedavisinin başarılı olması için implantların osseointegrasyon adı verilen bir süreçte hastanın doğal çene kemiği ile kaynaşması gerekir. Hasta önemli kemik dejenerasyonu yaşadıysa bu füzyon gerçekleşemez. Neyse ki, yetersiz miktarda çene kemiği dokusu, bir hastayı dental implant tedavisinden otomatik olarak diskalifiye etmez. Bunun yerine, bu hastalar, diş implantlarını destekleyebilmesi için çene kemiğini güçlendirmek için diş implant tedavisinden önce bir kemik grefti prosedürüne tabi tutulabilir.

Kemik Grefti Prosedürü

Kemik grefti prosedürü ince, yumuşak veya aşınmış bir çene kemiğini güçlendirebilir. Bu işlem sırasında İzmir Dentalizm Diş Hekimleri, diş implantlarının yerleştirileceği çeneye vücudun başka bir bölgesinden kemik parçası veya özel bir greft materyali yerleştirecektir. Kemik grefti ameliyatı için çeşitli teknikler mevcuttur ve İzmir Dentalizm Diş Hekimleri her hastaya en uygun olanı seçecektir.

Greft yerleştirildikten sonra diş eti kesiği kapatılır ve hastaya iyileşmesi için zaman verilir. Önümüzdeki birkaç ay içinde greft, yeni, sağlıklı kemik yapısının büyümesini destekleyecektir. Yeterli miktarda kemik dokusu büyüdüğünde hasta dental implant tedavisine devam etmeye hazır olacaktır. Kemik grefti, kemik dejenerasyonu yaşayan hastalarda başarılı diş implantı tedavisi şansını büyük ölçüde artırır.

Bize Ulaşın

Diş kaybı yaşadıysanız, diş implantlarından daha iyi bir tedavi yoktur. Dental implant prosedürü hakkında daha fazla bilgi edinmek ve tedavi için ideal bir aday olup olmadığınızı öğrenmek için en kısa zamanda bizimle iletişime geçin.

loading...