İzmir Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde uyguladığımız kozmetik, restoratif ve genel diş hekimliği tedavileri ile hastaların diş ve diş etlerinin sağlığını korumalarına yardımcı olmak için tasarlanmış kapsamlı bir diş hizmetleri yelpazesi sunuyoruz. Hastalarda diş sorunları olduğunda ağızlarına biçim, işlev ve sağlık kazandırmak için elimizden gelen her şeyi yaparız. Bu, bir veya daha fazla doğal dişini kaybetmiş hastalara son teknoloji diş implantlarının sunulmasını da içerir.

Hastanın doğal dişini kurtarmak uygun bir seçenek olduğunda, her zaman bu yolu kullanırız; bununla birlikte, bu koşullar altında diş çekiminin hastanın yararına olduğu durumlar vardır. Bu durumda eksik dişin yerine konması için hastaya bir tedavi planı da sunuyoruz. Eksik bir diş mümkün olan en kısa sürede, tercihen implant destekli bir restorasyon ile değiştirilmelidir. İzmir Dentalizm Diş Hekimliği Polikliniği’nde muayenehanesinde diş çekiminden sonra diş implantlarının yerleştirilmesinin faydalarını tartışıyor, böylece hastalar tedavilerine nasıl devam edecekleri konusunda kendinden emin ve bilinçli kararlar verebiliyorlar.

Diş Çekimi Ne Zaman Gereklidir?

Doğal bir dişi kurtarmak mümkün olduğunda, İzmir Dentalizm Diş Hekimleri bunu yapacaktır. Doğal bir diş kaybedildiğinde, vücut bu kaybı, bir zamanlar dişi destekleyen kemik ve diş eti dokularının artık herhangi bir temel amaca hizmet etmediğinin bir işareti olarak yorumlar. Sonuç olarak, bu dokular artık vücudun hayati kaynaklarından hiçbirini alamaz ve bozulmaya başlar. Eşzamanlı olarak, bir kez eksik diş tarafından işgal edilen boşluğa bitişik dişler, optimal konumlarından kaymaya başlar. Tek bir eksik diş bu olaylar zincirini tetiklerse, birden fazla eksik dişin nasıl zarar görebileceğini hayal edin.

Bu nedenle İzmir Dentalizm Diş Hekimleri, yalnızca dişin kesinlikle kurtarılamayacağı veya yerinde kalması durumunda daha fazla ağız sağlığı sorunu yaratacağı durumlarda diş çekimini önerecektir. Bununla birlikte, çekimden sonra dişin mümkün olan en kısa sürede değiştirilmesi gerekecektir. Eksik bir dişi değiştirmenin en uygun yöntemi implant destekli restorasyondur.

İmplant Destekli Diş Restorasyonları

Çoğu zaman, diş çekimi diş implant cerrahisi ile birlikte yapılır. İzmir Dentalizm Diş Hekimleri ister tek bir dişi çıkarıp onu implant destekli tek bir kuronla değiştirsin, isterse birden fazla dişi çıkarıp bunları implant destekli tam bir protez seti ile değiştirsin, dental implantlar şu anda mevcut diş değiştirme uygulamaları içinde en güçlü, en stabil ve en dayanıklı formdur.

Dental implantlar, cerrahi olarak çeneye yerleştirildiğinde yapay diş kökleri görevi gören titanyum postlardır. İnsan vücudu titanyumu yabancı bir madde olarak tanımadığı için implantları reddetmesi pek olası değildir. Daha da önemlisi, implantlar bu nedenle dişler kaybolur kaybolmaz meydana gelen kemik bozulma sürecini durdurur.

Diş Çekiminden Sonra Diş İmplantları Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Diş çekimi sonrası diş implantları hakkında daha fazla bilgi edinmek ilk görüşmenizi planlamak için lütfen bugün İzmir Dentalizm kozmetik, restoratif ve genel diş hekimliği iletişime geçin.

loading...