Diş kaybının gülümsemenin sağlığı, işlevi ve estetiği üzerinde büyük etkisi vardır. Ağız gücünü yeniden kazanmak ve ağız sağlığı komplikasyonlarını önlemek için diş kaybını mümkün olan en kısa sürede tedavi etmek önemlidir. Mevcut birçok diş kaybı tedavisi vardır, ancak hiçbiri diş implantları kadar faydalı değildir. Dental implantlar, diğer dental restorasyonlardan daha güçlü, daha dayanıklı ve daha güvenlidir; onlar en iyi diş değiştirme çözümüdür. Diş implantları, kapsamlı bir restoratif tedavi sağlamak için bir dişin köklerinin ve kronunun kaybını ele alır.

Diş kaybı yaşayan herkes potansiyel bir diş implantı adayı olsa da, bazı hastaların diş implantı yerleştirme başarısını sağlamak için ek prosedürlere ihtiyacı olabilir. Örneğin, diş implantları ve düşük sinüsler, bazı Jackson, MS hastalarımız için tedaviyi zorlaştırabilir. Neyse ki İzmir Dentalizm Diş Hekimleri, implant yerleştirilmesine izin vermek ve bu restorasyonların nihai başarısını sağlamak için dental implant tedavisinden önce sinüs kaldırma (Sinus Lifting) işlemi gerçekleştirebilir.

Sinüs Kaldırma (Sinus Lifting) Adayları

Hastalar, sinüslerin bulunduğu çenenin üst premolar veya molar bölgesinden dişlerini kaybettiklerinde, dental implant tedavisi öncesinde sinüs lifting işlemi yaptırmaları gerekebilir. Sinüsler diş köklerinin ve çene kemiğinin üzerinde bulunur. Bununla birlikte, diş kaybı meydana geldiğinde, ağzın o bölgesindeki kemik artık düzenli uyarı almaz. Sonuç olarak, kemik zayıflayabilir ve bozulabilir.

Kemik kaybı meydana geldiğinde sinüslerin genişlemesi normaldir. Bir zamanlar kemik dokularıyla dolu olan boşluk alanını alçaltma ve doldurma eğilimindedirler. Kemik dejenerasyonu olan hastalar ve sinüsleri düşük olanlar dental implant tedavisi öncesi sinüs lifting için ideal adaylardır.

Prosedür

Sinüs kaldırma, sinüsleri daha yüksek bir konuma hareket ettirir, böylece çene kemiği büyümesi için yeterli alan olur ve sonuçta diş implantlarını yerleştirmek için bolca yer olur. Bu işlem hasta konforunu sağlamak için lokal anestezi altında hasta ile birlikte gerçekleştirilir. Başlamak için, Dr. Abide çene kemiğinde küçük bir delik açacaktır. Bu açıklık sayesinde, İzmir Dentalizm Diş Hekimleri sinüsleri nazikçe kaldırmak için bir dişçilik aleti kullanabilecektir. İzmir Dentalizm Diş Hekimleri daha sonra yeni kaldırılan sinüs boşluğu ile mevcut çene kemiği arasına bir kemik aşılama materyali yerleştirecektir.

Hasta bu işlemden kurtuldukça yeni kemik dokusu büyüyecek ve kemik grefti doğal çene kemiği ile kaynaşacaktır. Tipik olarak yaklaşık altı ila dokuz ay süren iyileşmeden sonra, çene kemiği diş implantlarının yerleştirilmesini destekleyecek kadar yoğun ve yeterince uzun olacaktır. Bu prosedür, sinüsleri düşük olan hastaların diş kaybının tedavisinde dental implantların sunduğu birçok faydadan yararlanmalarını sağlar.

Bize Ulaşın

Dental implantlar, diş kaybı tedavisine ihtiyaç duyan hastalar için üstün güç, konfor ve dayanıklılık sunar. Dental implant prosedürü hakkında sorularınız varsa veya tedavi için ideal bir aday olup olmadığınızı bilmek istiyorsanız, en kısa zamanda İzmir Dentalizm Diş Hekimleri ile bir randevu ayarlayın.

loading...