Teknoloji hızı bu kadar muazzamken diş hekimliğinde yer alan teknoloji de farklı değildir.

Bununla birlikte, teknolojinin, onunla birlikte gidecek diş hekimliği uzmanlığı olmadan hiçbir şey ifade etmediğini kabul etmek önemlidir. Modern diş hekimliğinde en büyük farkı yaratan yalnızca son teknoloji ekipmanlar değil, aynı zamanda hastalara diş hekimi koltuğunda mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için bu ekipmanın nasıl kullanılacağına dair bilgidir. Ama elbette bir kliniğin imkanları içinde yer alan en son teknoloji, hastaların daha iyi ağız sağlığı ile bir yaşam sürmelerine yardımcı olacaktır ve bu da sadece ağız ve diş sağlığını iyileştirmez genel olarak daha iyi bir hayat kalitesini sağlar.

Peki Diş Hekimliğindeki Teknolojiyi Biz Nasıl Kullanıyoruz?

Dentalizm diş kliniğinde ağızınızın tam bir analizini yapmak için en son yüksek görüntüleme teknolojileri kullanıyoruz. Diş hekimlerimizin kullandığı teknolojik imkanlar ile oluşturulan dijital gülümseme tasarımı, diş hekimlerinin hastalarına bazı estetik iyileştirmelerle gülümsemelerinin nasıl görüneceğini göstermek için en ideal yoldur. Hasta daha sonra restorasyonlardan veya estetik diş hekimliğinden sonra nasıl görüneceğini görebilir. Ve bu da hangi prosedürleri uygulamak istedikleri konusunda bilinçli kararlar vermelerini sağlar.

Bilgisayar tabanlı ısırık analizi ise kozmetik görünümden çok işlev bozukluğu yaratan nöromüsküler sorunları düzeltmekle ilgilidir. Açıklanamayan baş ağrıları, çene ağrısı veya boyun ağrısı çekenler için ısırma analizi, diş hekiminin ısırma ve çene yerleştirme ile ilgili temel sorunları düzeltmesine yardımcı olabilecek çok değerli bilgiler verebilir. Çoğu zaman, basit prosedürler dramatik iyileşmelere ve ağrıdan kurtulmaya yol açabilir.

Bunlar, diş teknolojisinin insanların hayatlarını daha sağlıklı, daha kolay ve daha mutlu hale getirmesinin sadece birkaç yoludur. Düzenli kontroller için gelseniz bile, diş hekiminin ağız sağlığınızı takip etmek için kullandığı sistemler, on yıl öncesine göre çok büyük gelişmeler kaydetti. Yani yeni imkanlara sahip bir klinik her zaman yıllardır aynı cihazları kullanan bir bir başka diş kliniğinden çok fazla ileride demektir. Bunun bilinci ile imkanlarımızı sürekli arttırmaya odaklanmış bir diş kliniğiyiz. Zaman geçtikçe, elbette, teknoloji daha iyi hale gelecek. Bu da diş hekimleri olarak hastalarımızın hayatlarının geri kalanında çok daha iyi bir ağız sağlığına sahip olmalarına çok daha etkili şekilde yardımcı olabileceğimiz anlamına geliyor.

loading...
loading...
loading...