Dişlerinizin görüntüsünün için ideal bir görüntünde olmadığını mı düşünüyorsunuz? Ya da yıllar içinde dişlerinizi mi kaybettiniz? Diş sorunlarından dolayı gülümserken düşünüyor musunuz? Peki ünlülerin sahip olduğu göz kamaştırıcı bir gülümsemeye sahip olmak ister misiniz?

O zaman estetik veya kozmetik diş hekimliği sizin endişe ve beklentilerinize cevap veren diş hekimliği sahasıdır. Muhtemelen, tüm diş hekimliği estetik veya gülüşünüzü güzelleştirmek için yapılır. Bununla birlikte, bazı prosedürler diğerlerinden daha işlevden çok biçimle ilgilidir. Estetik, güzellik görsel kalitesi de belirli bir diş hekimliği türü tarafından kapsanmaktadır.

Örneğin ortodontinin de tek başına estetik faydaları vardır. Ancak diş beyazlatma veya kaplama uygulamak çene yapınızı ve ısırıklarınızı düzeltmek için diş teli takmaktan daha fazla estetiktir. Her halükarda, dişlerinizi sahte gibi gösteren çözümler yerine doğal ve çekici hale getirmek istiyorsanız Dentalizm'in diş hekimliği hizmetlerinden yararlanmalısınız.

Estetik veya Kozmetik Diş Hekimliği Nedir?

Estetik veya kozmetik diş hekimliği, sadece dişleri değil, diş etlerinizi ve/veya ısırmanızı da güzelleştiren diş hekimliği türüdür. Özellikle ağız şeklinizi ve gülüş kalitenizi iyileştirmek için kullanılır. Bu da ısırma şekli ve kuvveti açısından dişlerin işlevini iyileştirmeye kadar uzanabilir. Bununla birlikte, diş beyazlatma durumunda olduğu gibi, dişlerin işlevselliğinin mutlaka iyileştirilmesiyle değil, çoğunlukla dişlerinizin görünümünü iyileştirmeyle meşgul olan diş tedavisi türüdür.

Çoğu durumda, estetik diş hekimliğinin başarısı için fonksiyonel iyileştirmeler de gereklidir. Bunun yanında estetik diş hekimliği dişlerinizin, diş etlerinizin ve ağzınızın sağlığına yönelik standart diş, diş eti ve ağız uygulamalarından ayıran aşağıdaki özelliklerle karakterize edilir.

Diş Estetiğine Odaklanma: Estetik diş hekimliği çoğunlukla dişlerin rengini, şeklini, boyutunu, konumunu ve dizilimini ve ayrıca gülüşünüzün genel görünümünü iyileştirmeye odaklanır. Bu, bir gülümsemeyi daha doğal ve çekici göstermekten, sağlıklı diş etlerine ve çene yapısını cerrahi olarak değiştirmeye kadar uzanır. Bazıları diş tedavilerinin tek başına daha iyi form ve işlevle sonuçlanabileceğini iddia edebilir. Ancak kişiler için işlev artışı yeterli olmayabilir. Kişiler kesinlikle diş güzelleştirme ile ilgili diş hekimliğinden faydalanmak isteyeceklerdir.

Estetik Diş Hekimlerinin Görevleri: Estetik diş hekimliği alanında uzmanlaşmış diş hekimlerine estetik diş hekimi denir. Ancak bu diş hekimliği türü daha çok estetik diş hekimliği olarak bilindiği için daha çok estetik diş hekimleri olarak bilinirler. Alan, eğitim, uzmanlık ve eğitimdeki özel deneyimleri, resmi bir uzmanlık olarak kabul edilmese de bu diş hekimliği türüne odaklanmıştır. Reçetesiz satılan beyazlatma seçenekleri olsa da, diş renklenmelerini hafifletmede diş hekimi denetimli tedaviler en yüksek başarı oranlarına sahip olduğundan, estetik diş hekimi yine de tercih edilir.

loading...
loading...
loading...