İzmir Diş Kliniği Dentalizm Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği’nde disiplinlerarası diş hekimliği ile bütüncül bir kalite sunuyoruz.

Diş kliniğimizde hastalarımızın sorunlarına kısa vade ve hızlı çözümler sunmuyoruz. Çünkü ağzımız sadece güzel bir gülümseme demek değildir. Karmaşıktır ve birkaç farklı bileşenin hepsinin birden fazla temel günlük görevlerini en iyi şekilde gerçekleştirmesi ile birlikte sağlıklı çalışabilir. Ağzınızın karşılaşabileceği birçok farklı sorun vardır. Tek bir genel diş hekimi, daha karmaşık ağız (ve yüz) sorunlarının bazılarını her zaman çözemeyebilir. Size optimal ağız sağlığı sağlamak için İzmir Diş Kliniği Dentalizm'de disiplinler arası diş hekimliği uyguluyoruz.

Disiplinlerarası Diş Hekimliği Nedir?

En basit tanımıyla interdisipliner diş hekimliği, birden fazla diş hekimliğinin kullanımını içeren bir diş tedavisidir. Genellikle farklı uzmanlık ve teknikler gerektiren karmaşık vakaları olan hastalarda kullanılır. Multidisipliner diş hekimliği, “ekip yaklaşımı” olarak bilinen şeyi içerir. Bu yaklaşım, farklı alanlarda uzmanlaşmış bir diş hekimi ekibini kullanır. Karmaşık bir vakanız olduğunda, uzmanlar size daha doğru bir teşhis sağlamak ve daha etkili bir tedavi planı geliştirmek için birlikte çalışır.

Disiplinlerarası diş hekimliği ile genel diş hekimi ve tüm uzmanlar arasında bir işbirliği vardır. Ekip ve sizin aranızda da bir işbirliği var. Bilgi toplanırken ve kararlar alınırken güncel tutulursunuz. Size mümkün olan en iyi sonuçları sağlayan bir ortam (ve deneyim) oluşturmaya yardımcı olan becerileri, uzmanlığı, iletişimi ve güveni paylaşan bir uzmanlar ağı oluşturduk.

Disiplinlerarası Diş Hekimliği Yaklaşımı Nasıl Çalışır?

Disiplinlerarası diş hekimliği, diş sorunlarınızı düzeltmek için sizi farklı uzmanlara yönlendirmekten daha fazlasıdır. Bunun yerine, tüm uzmanlar birlikte çalışır. Disiplinlerarası ekipteki diğer uzmanlarla iletişim halinde kalıyoruz. Bu, uzmanların yanı sıra sizin için de stresi ve kafa karışıklığını azaltmaya yardımcı olur. Birlikte çalışarak, tedavinizin sonucu için net beklentiler oluşturmaya yardımcı oluyoruz. Bunu yaparak, ağız sağlığınıza çok daha verimli bir yaklaşım sağlar.

Tedavinizin başlangıcında, teşhisinizi tartışmak ve birlikte bir tedavi planı geliştirmek için bir araya geliyoruz. Özel ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde özelleştirildiğinden emin olmak için planın her yönünü tartışıyoruz. Becerileri birleştirmek, çok daha kapsamlı ve oldukça etkili bir plan anlamına gelir. Tedavi planınızın geliştirilmesine ve uygulanmasına dahilsiniz. Tedavinizin süresi boyunca, tavsiye vermek ve görüş almak için birbirimize ve size danışabiliriz.

Disiplinlerarası Diş Hekimliğinin Faydaları

Disiplinlerarası diş hekimliği sayısız fayda sağlar:

  • Diğer uzmanlarla birlikte çalışarak daha doğru teşhis koyabiliriz.
  • İlgili tüm uzmanlar ve sizin için kafa karışıklığını ve stresi büyük ölçüde azaltan birbirimizle sürekli iletişim halinde kalıyoruz.
  • Ofisimizde sağlayamadığımız ihtiyaç duyduğunuz tedavileri size sağlayabiliriz. (örneğin sadece ameliyat yapmıyoruz).
  • Size birden fazla tedavi seçeneği sunulma avantajına sahipsiniz.
  • Tüm tedavi süreci boyunca döngüde tutulursunuz. Ayrıca tedavi planınızın geliştirilmesi sırasında ve tedaviniz boyunca size danışacağız.
  • Diğer uzmanlarla işbirliği içinde çalıştığımız için, size mümkün olan en iyi tedavi sonucu sağlanır.
loading...
loading...
loading...