1. Ağızdan Ağrı Kesiciler
Ağızdan alınan ağrı kesici ilaçlar, diş ağrısını tedavi etmeye yardımcı olabilir.
Majezik veya Parol gibi reçetesiz satılan ağrı kesici ilaçları içmek , birçok insan için hafif-orta dereceli diş ağrılarını etkili bir şekilde azaltmanın hızlı ve basit bir yoludur.
Bu ilaçları kullanırken mutlaka prostpektüsü okumalısınız. Diş ağrısı şiddetliyse, bir diş hekimine görünmek ve onlarla daha güçlü ağrı kesiciler hakkında konuşmak en iyisidir.

2. Soğuk Kompres
Soğuk kompres kullanmak diş ağrısının ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir.
Yüzün veya çenenin ağrıyan tarafına bir havluya sarılmış bir torba buz uygulamak, bölgedeki kan damarlarını daraltmaya yardımcı olur. Bu da bir kişinin biraz olsun rahatlamasına yardımcı olur.
Bölgeye akşam birkaç saatte bir 15-20 dakika soğuk kompres uygulamak da yatarken ağrıyı önlemeye yardımcı olabilir.

3. Yükseklik Faktörü
Kafada biriken kan ek ağrı ve iltihaplanmaya neden olabilir. Bazı insanlar için fazladan bir veya iki yastıkla başını kaldırmak ağrıyı uykuya dalacak kadar rahatlatabilir.

4. Tuzlu Suyla Durulayın
Basit bir tuzlu suyla durulama, diş ağrısı için yaygın bir ev ilacıdır.
Tuzlu su doğal bir antibakteriyel ajandır , bu nedenle iltihabı azaltabilir ve hasarlı dişlerin enfeksiyondan korunmasına yardımcı olur.Ayrıca, tuzlu suyla durulama dişlere veya diş etlerine yapışmış yiyecek parçacıklarını veya kalıntıları gidermeye yardımcı olabilir.

5. Nane Çayı
Nane çayı içmek veya diş ağrısını bir nebze olsun azaltabilmek için nane çayı süzme torbalarını ağrıyan bölgeye dokundurabilirsiniz.
Araştırmacıla , nane'nin antibakteriyel ve antioksidan bileşikler içerdiğini belirtiyor. Nanedeki aktif bir bileşen olan mentol, hassas bölgelerde hafif bir uyuşma etkisine de sahip olabilir.

6. Karanfil
Karanfilin ana bileşenlerinden biri olan eugenol diş ağrısını azaltabilir.
Diş ağrısı için karanfil kullanmak için, öğütülmüş karanfilleri suya batırın ve bir macun yapın. Daha sonra macunu dişe sürün veya boş bir çay poşetine koyun ve ağzınıza koyun.
Alternatif olarak, tek bir karanfili yavaşça çiğnemek veya emmek ve ardından ağrılı dişin yanına oturmasına izin vermek ağrıyı hafifletebilir.

7. Sarımsak
Sarımsaktaki ana bileşik olan allisin, ağızdaki çürüklere ve diş ağrısına neden olan bakterileri öldürmeye yardımcı olabilecek güçlü bir antibakteriyel etkiye sahiptir.
Sadece bir diş sarımsak çiğnemek ve dişin yanına oturmasına izin vermek ağrıyı hafifletebilir. Bununla birlikte, çiğ sarımsak tadı bazı insanlar için çok güçlü olabilir, bu nedenle bu herkes için doğru çözüm olmayabilir.