ALL ON FOUR Nedir?

All-On Four, tüm dişlerinizin çeneye sabitlenen 4 implant sayesinde restore edilebilmesi işlemidir.

İmplantlar Nasıl Çalışır?

Öncelikle bilmeyenler için bir implantın nasıl çalıştığını açıklamalıyız. Çene kemiğinize tam oturan küçük bir titanyum vida yerleştirerek dişinizin kökünün değiştirilmesine implant tedavisi denir. Titanyum insan biyolojisine tamamen uyumludur. İmplantı yerleştirmek için küçük bir ameliyat gereklidir. İmplant yerleştirildikten sonra gerçek bir gülüş kazanabilmeniz için kron malzemeden bir diş eklenir. İmplantınız ve kuronunuz dişlerinizin ve çene kemiğinizin işlevselliğini artıracaktır. Bu aynı zamanda dişlerinizi ve diş etlerinizi sağlıklı tutmak kemik stimülasyonunu sağlayacaktır.

Neden All On Four?

Gördüğünüz gibi tek bir implant bir süreç alabilir. Hem de dişinizin üst veya alt sırasındaki her bir diş için bir implant almanız gerekebilir. Ancak yine çene kemiğine sabitlenen 4 implant ile tüm bölge dişleriniz tamamen sabitlenebilir ve değiştirilebilir.

Bu tedavi planını tarif etmek için “1 Günde Diş” ifadesi kullanılabilir. İşlemle aynı gün dişleriniz neredeyse restore edilebilir ve iyileştirilebilir. Dentalizm olarak, bu mükemmel hizmeti sizin için en donanımlı ve uygun koşullarda sağlayabiliriz. Ayrıca diş sağlığınızı destekleyecek ve iyileştirecek tüm diş hizmetlerini gerçekleştiriyoruz.

Avantajları nelerdir?

- Tam dişsiz hastalara aynı gün, tek bir cerrahi işlem ile sabit diş protezi yapabilme imkanı sunar.

- Sinüs lifting (sinüs yükseltme ameliyatı), kemik ilavesi gibi bir ileri cerrahi işlem uygulanmadığından operasyon daha kolaydır.

- Dental implant ameliyat süresi oldukça kısadır.

- Kullanılan dental implant sayısı azaldığı için ve ekstra cerrahi işlem gerektirmediğinden dolayı maliyeti daha da düşüktür.

- Kişiyse özel planlama, estetik bir görünüm ile gülüş estetiği sağlanır.

- Temizliği ve bakımı kolaydır.

- Hareketli diş protezi kullanamayan hastalar için uygundur.

- Dizaynı damaklı diş protezine (tam diş protezi) göre farklıdır. Hastanın damak kısmını kaplamadığı için kullanımı daha kolaydır.

- Tedavi seansı sayısı az olduğundan, şehir veya ülke dışında ikamet eden hastalar için uygundur.

Kimlere Uygulanabilir?

Bu tedavi dental implant ameliyatına engel teşkil edecek herhangi bir sistemik hastalığı bulunmayan ve yeterli kemik hacmine sahip, tam dişsiz (hiç dişi olmayan) hastaların hepsine uygulanabilir. İşlem sonrası dental implantların üzerine sabitlenen geçici diş protezi hemen kullanılabilir. Ancak dental implantlar ile kemiğin kaynaşma süreci olan 3 aylık dönemde hastaların tavsiye edilen bir diyet şekliyle beslenmesi gerekir. Bu süreç tamamlandıktan sonra yapılacak daimi protez ile normal beslenme düzenine geri dönülebilir.